Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy itelnetek meg ezt a...

Hogy itelnetek meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Egyik mamoros estenken tortent, hogy elmentunk kocsmazni. Az egyik csavo az este folyaman vegig kotekedett, mar ezzel is felhuzott. Zar a hely, vege az estenek, csavo el akar menni. Latjuk hogy szall be az autojaba holtreszegen. A kocsi ele alltunk, nem engedtuk el, erre o kiszallt es fenyegetozni kezdett, tovabbra is el akart menni. Haverommal hivtuk a rendorseget, azt mondtak kuldenek egy jarort de termeszetesen nem jottek, 30p elteltevel sem. Mikor aztan ujra telefonaltunk a csavo elkezdett futni, amit ugy tudtunk megakadalyozni, hogy utanaszaladtunk, hatulrol megakasztottuk es elesett. Termeszetesen ez utan nem bantottuk, csak feltartottuk. Ekkor megjelentek ismerosei, akik vegul hazavittek a csavo autojaval. Nem az zavart volna, ha reszegen vezet es elkapjak, hanem az, ha veletlen balesetet csinal es esetleg meghal valaki. Szerintetek mi estunk tulkapasba, mi voltunk a "kellemetlenkedo pasasok", vagy pedig helyesen jartunk el? Koszi a valaszokat.

2022. nov. 17. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól tettétek hogy feltartottátok. Lehet egy életet mentettetetek meg ezzel.


De ez mitől politika? 😀

2022. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyen tisztességes kiállást hiányolom a magyar társadalomból. Ez nem a szokásos félrenézés ("jaj nem láttam semmit, nem hallottam semmit, kimaradok belőle, hagyjanak békén"), de nem is az emberi háta mögötti házmesterkedés és feljelentgetés, hanem szemtől szemben megakadályoztatok egy közveszélyes szituációt. Jól tettétek!
2022. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Joghoz, torvenyhez csak ezt a kategoriat talaltam.

Koszi a valaszokat egyebkent.

2022. nov. 17. 22:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tettétek. Anno egyszer én is jártam hasonlóan, haverral sétáltunk hazafelé nem teljesen józanul, tőlünk kb 200 méterre egy nagy csattanás, odamentünk. Emberünk egy (akkori áron) cca 40 millás porschét tekert fel egy oszlopra, a padkán keresztül. Megkérdeztük mi a helyzet, azt sem tudta, hogy milyen bolygón van. Egyikőnk szóval tartotta, a másik pedig eddig odébb ment, és kihívta a rendőrséget. Eközben a sofőr azzal volt elfoglalva, hogy az erősítőt és a mélynyomót "kiszerelje" a roncsból. Megérkeztek a rendőrök kb 10 percen belül, elfutott a csávó, aztán végül elkapták. Ha nem lettem volna ott, el sem hiszem, hogy van ilyen.
2022. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Odáig egyetértek, hogy nem engedtétek autóval elhajtani. De a rendőrséget hívni? Ezt nem csináltam volna. Azt kellett volna rögtön, ami a végén történt, hogy értesíteni az ismerőseit (gondolom nem véletlenül jelentek meg a történet végén az adott helyszínen), és velük hazavitetni a srácot.
2022. nov. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5#

Igen, reszegek voltunk mi is, ezert nem jutott eszunkbe ez a teljesen evidens dolog, h ismerosoket ertesiteni. Egyebkent veletlenul jelentek meg. A kozelben laktak, valahiva epp mentek. Ismertuk is oket, velunk egykoruak, aztan ok mondtak h hagyjuk mert ismerik, elviszik.

2022. nov. 18. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utána futni, kigáncsolni nem kellett volna. A lényeg az, hogy nem szált be a kocsiba.
2022. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kulcsot kiszedni a kocsiból aztán hívni a haverjait. Ez lett volna a normális hozzáállás. De nyilván az ittasság és a hirtelen szituáció miatt nehezen tud értelmesen gondolkodni az ember.
2022. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!