Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tablet nélkül lehetséges...

Tablet nélkül lehetséges digitális képregényt rajzolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék képregényt rajzolni, de több problémám is van:

Egyszer volt egy grafikus tabletem, így van tapasztalatom vele. Szinte lehetetlennek találtam bármit is rajzolni, a rajzolás hangjának hiánya, ahogy a papírba vés a ceruza, a kép és a képernyő mint felület közötti távolság (ha értitek mire gondolok) mind zavartak.

A másik, hogy pár hét múlva ellopták a tabletemet. 200 ezer forintba került, úgyhogy hogy is fogalmazzak az életben nem költenék egy fillért sem egy újra ezután.


Így tehát rajzolás nélkül pusztán programokkal lehetséges lenne valamit alkotnom pálcikafigurákon kívül? Esetleg vannak olyan programok, amiket ajánlani tudnátok?



2023. jan. 13. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl egérrel rajzolok laptopon.


[link]



SFM talán.

2023. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Thunderfairy ***** válasza:
77%
Felteszel egy ingyenes képszerkesztőt, Gimp vagy Krita. Utána megtanulsz a számítógéped egerével rajzolni. Meg persze a program használatát is, amelyiket használod, megtanulod.
2023. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egérrel sosem lesz olyan az eredmény, mintha digitáblán készült volna - pl az ecseterősséggel sem tudsz úgy játszani, amihez hozzárendelheted a színerősséget, vagy a brush méretét.

Elég más a digitáblán rajzolni de megszokható, amúgy vannak olcsóbb kategóriásak is (20 körül) amik szuperek, képernyő nélküliek.

Az is lehet, hogy manuálisan megrajzolod, és utólag szkenneled be (digitalizálod), gépen színezel.

Program témában a Paint tool sai-t ajánlom.

2023. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 10-20 ezer ft közötti táblám van, remek vele dolgozni.


Ha ellopnák, az nem lenne akkora nagy anyagi veszteség

2023. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Küldenél pár rajzot?
2023. febr. 11. 00:20
 6/6 anonim ***** válasza:

„a rajzolás hangjának hiánya, ahogy a papírba vés a ceruza, a kép és a képernyő mint felület közötti távolság (ha értitek mire gondolok) mind zavartak.”


A megoldás egy iPad vagy bármilyen más, normális stylust támogató tablet. Matt fóliával persze. Nekem egy Paperlike-hoz hasonló matt fólia van az iPaden és Apple Pencil hozzá. Valami elképesztő élmény rajta rajzolni. Van ellenállása, érzem az anyagot, van hangja. És nagyon minimális a késleltetés. Normál esetben észre sem venni. Használtan valami régebbi modellt érdemes lennel levadászni.

2023. ápr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!