Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meglehet élni a rajzból? Ez...

Meglehet élni a rajzból? Ez is művészetnek számít? (Instagram)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már szerepeltek hasonló kérdések ezzel a témával kapcsolatban, de kíváncsi lennék még több ember véleményére.

Elsősorban azokhoz az emberekhez szól a kérdésem akik hasonló dolgokon gondolkodnak.Közületek kik azok akik a rajzolásból megtudnak élni? Mit csináltok? Ugye azért az tény hogy a rajzolás nem igazán volt egy jövedelmező szakma sohasem,illetve akik ezzel foglalkoztak többségiben csak haláluk után lehetett eladni a műveiket drágán.Na most én arra lennék kíváncsi hogy a mai világban még is hogyan lehetne ebből jó anyagi helyzetet kovácsolni? Szoktam látni művészeket instagramon akik magas követői számmal rendelkeznek,pl (Picolo,Qinniart,Cyarin) és az lenne a kérdésem hogy ők vajon megtudnák élni ebből? Csak mert ők ilyen képregényes-animés stílusba rajzolnak, és kíváncsi lennék hogy szerintetek van-e erre kereslet? Remélem ezek a kérdések nem csak tízen évesekhez jut el, hanem olyanokhoz is akik tapasztaltabbak.Effektíven nektek mi a véleményetek az effajta stílusokról? Az ilyen stílusú rajzokat is művészetnek tekintitek?

A digitális vagy inkább a hagyományos rajzolás a jövedelmezőbb? Ugye a világ fejlődik és hát manapság nagyon sok mindent digitálisan rajzolnak meg, és ez felveti a kérdést hogy akkor majd tegyük fel 50-100év múlva a digitális rajzok is értékesek lesznek? Csak mert ezeket bármikor le lehet tölteni viszont amit vászonra festenek vagy lapra rajzolnak azért az még is csak kézzel fogható! Lehet egyenértékű egy digitális rajz mondjuk egy festménnyel? Természetesen nem várom el hogy minden kérdésre választ kapjak, de rettenetes örülnék ha valaki bőven kifejtené a véleményét! A válaszokat (ha lesznek egyáltalán) előre is köszönöm! :)



2018. jún. 18. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Több emberről tudok, akik pl számítástechnika vonalon sikeresen elhelyezkedtek rajztudással. (Weboldalak, játékkészítés, stb.)
2018. jún. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, nem vagyok benne jártas, de azért valamennyire művészeti rétegben mozgok.

Szerintem inkább csak hobbiként lehet csinálni. Legalábbis úgy kell elkezdeni. Utána, ha jónak talál valaki, akkor akár még munka is lehet belőle.

Egy ismerősöm hobbiként rajzolgat. A munkája mellett egy cégnek készít rajzokat, amikből matricákat csinálnak, poharakra nyomtatják, meg ilyenek.

A képregényes-animés stílus is egy művészeti stílus. Még tanítják is és még sokakat is érdekel.

A napokban találtam egy oldalt, ahol fizetnek neked a rajongóid azért, hogy többet rajzolj/több videót készíts/többet írjál... szóval többet csináld azt, amit csinálsz. Itt az oldal:

[link]

Nem tudom, hogy ebből meg lehet-e élni, de olvasgass utána, még talán be is jön.

Szerintem mind a digitális, mind a kézzel készített rajz értékes. Talán a kézzel fogható értékesebb, viszont a digitálisat esetleg könnyebb eladni.

2018. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!