Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen kezdő zongorát ajánlaná...

Milyen kezdő zongorát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Klasszikus gitáron játszom tanárral már több éve, viszont szeretném megpróbálni a zongorát. Esetleg valaki tudna ajánlani egy olyan zongorát ami megfizethető és itthonra is megfelelő?

#Zongra
2023. márc. 4. 16:48
 1/4 anonim válasza:
Egészen használható régi pianinók már 300e körül kaphatók, persze az állapotfelmérés, szállítás és hangolás árát még hozzá kell számolni. Van FB csoport, ahol ilyeneket árulnak. Ha újat akarsz, akkor ennyi pénzért már a gagyibb digitális zongorák is hazavihetők, bár ez esetben szerintem érdemes még gyűjteni hozzá és kicsit komolyabbat venni drágábban. Használt digitális zongora vásárlása esetén is érdemes egy hozzáértővel átnézetni a hangszert, mert ha belefutsz egy olyanba, amihez már alkatrészt se lehet kapni, akkor az úgy elég drága, még ha olcsón is vetted. Úgy gondolom, hogy amikor az emberek 300e-500e forintokat adnak ki egy mobiltelefonért vagy tévéért, akkor nem lehet azt mondani, hogy egy zongoráért sok lenne ugyanez az ár, vagy akár még ennek a duplája-triplája is. Gyűjteni kell, vagy hitelre megvenni.
2023. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több éve jársz tanárhoz gitározni? Ha az alapokat tudod simán elrugaszkodhatsz a megszokottól.


No, de vissza a témához:

Totál kezdő vagy, komoly szettre felesleges beruházni, max idővel váltani, ha nagyon bejön és ráérzel.


88 bill alá ne menj annyi.


Beírod google-be, hogy zongora. 100ezertől már találni.


De pl itt van ő, kinyitható, 88 bill, 100k alatti áron:


[link]


Barátnőm kislányának vettünk egy ilyet. Nem a legjobb a hangszórója, de hangfalra rákötöttük, fülhallgatóval is használhatod, ha nem akarod a népet bosszantani a gyakorlással.

2023. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es,értem amit írsz, de sokan csak fellángolásból ugranak neki a zongorának, ezért javaslom az olcsóbbat ezesetben is.


Hitel: semmire nem támogatom ezt. Aki tud hitelt fizetni, az gyűjteni is tudna.

2023. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ami nem kalapácsmechanikás, az nem zongora, tehát nem is lehet rajta megtanulni zongorázni. Ha mégis meghozza a kedvét, akkor 1 éven belül dobhatja ki (mert eladni nem tudja). Az tényleg kidobott pénz. Akkor már egy olcsó öreg pianino is jobb, mert az legalább tényleg zongora és csak kicsit drágább, mint egy ilyen bóvli keyboard, csak kicsit macerásabb, mert előtte szakemberrel át kell nézetni, nem triviális a szállítása és szállítás után hangoltatni is kell. Meg később is rendszeres karbantartást igényel. Illetve kicsivel 100e fölött már nagyon alap digitális zongorát is lehet kapni használtan, ami már legalább kalapácsmechanikás. Hirtelen a marketplace-en rákeresve is találtam egy Casio CDP-120-at 125e-ért, ami még mindig sokkal különb, mint ez a Funkey keyboard.


A hitelt én sem szeretem, de bizonyos esetekben jobb lehet, mint gyűjteni rá. Például, ha most kell, akkor nem két év múlva kell, mikorra esetleg összegyűlt az ára, illetve mire összegyűjti, már lehet, hogy többe kerül, mint amennyi a hitelkamat lett volna. Mindenkinek magának kell mérlegelnie a lehetőségeit. (Pl. amikor az autómat lízingeltem, akkor a teljes 5 éves futamidőre kb. 260e Ft volt a kamat. A szerződéskötés után két héttel 500e Ft-ot emeltek a vételáron, tehát még nálam se volt az autó, de már akkor jól jártam a hitellel.)

2023. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!