Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő zongorának mit ajánlotok?

Kezdő zongorának mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Autodidakta módon szeretnék megtanulni zongorázni. Melyik az a zongora, ami nem olyan drága es kezdesnek jo? Illetve mit ajánlotok hogy jol megtudjam tanulni? Mindenre kíváncsi vagyok. :)

2020. dec. 9. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Autodidakta módon nem fogsz megtanulni zongorázni. 130 ezer körül indulnak újonnan a digitális zongorák, pötyögésre bármelyik jó.
2020. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
első válaszolóval száz százalékban egyet értek
2020. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi az oka hogy nem lehet megtanulni autodidakta módon?
2020. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
magadnak szórakozásból oké, de azért egy bizonyos szintet autodidakta módon nem tudsz majd meghaladni. ilyen egyszerű
2020. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

"egy bizonyos szintet autodidakta módon nem tudsz majd meghaladni"

Igaz, de a kérdező nem is írt semmilyen megcélzott szintet, így elég merész kijelenteni, hogy nem fog tudni megtanulni zongorázni.


Kérdező, valamilyen billentés-érzékeny szintetizátort keress, ami azért szól is valahogy. (Yamaha, Casio, stb.) 100.000 alatt egész jókat találsz, ha 61 billentyűs elég. (Tanuláshoz szerintem bőven elég.)

2020. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Minden csak akarás kérdése és más is megtudott tanulni egyedül zongorázni, én miért ne tudnék?! Nyilván nem olyan szinten szeretnék játszani, mint Mozart :D Csak itthon "elszórakoznék" egy kicsit.
2020. dec. 9. 13:44
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

#13.44 Az akarás szükséges, de nem elégséges. Van, amit meg lehet tanulni önállóan, például nyakkendőt kötni. A zongorázás viszont sokkal összetettebb ennél. Zeneiskolákban a tanár egyénileg foglalkozik a gyerekkel, így is évekbe telik, mire elmondható, hogy valamennyire tud az illető. És akkor még mindig nem önálló tudásról beszélünk, hanem arról, hogy a tanár segítségével meg tud tanulni adott nehézségű darabokat.

Ha egy kicsit is komolyabban gondolod, akkor a 61 billentyűs szintiket felejtsd el, kalapácsmechanikájú hangszer kell. És tanár. Ha csak a Süss fel, nap a cél akkor viszont bármelyik hangszer megfelel, amelyen fehér és fekete billentyűk vannak a megfelelő rendben. (1-es vagyok, aki éveken át tanított zongorát)

2020. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es Akkor ez olyan mint az úszás. Ha az elején nem tanulod meg rendesen az alapokat akkor később jóval nehezebb megtanulni jól úszni? Engem is érdekel a dolog de csak hobbi szinten, önmagam szórakoztatására szeretnék megtanulni zongorázni.
2020. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy kicsit is komolyabban gondolod, akkor a 61 billentyűs szintiket felejtsd el"


Aki csak most határozta el, hogy zongorázni szeretne valamilyen (tök mindegy) szinten, azzal ne vetessünk már több százezres elektromos zongorákat. Ha egy olcsóbb, 61 billentyűs touch-sensitive eszközön úgy érzi, hogy megy neki, élvezi, akkor azzal egy-két évig bőven van mit tanulnia.


"kalapácsmechanikájú hangszer kell."

Minek? Ha valódi zongorán szeretne játszani, akkor igen, de ha neki elég, hogy egy "orgona" machanikás jó szintin el tudja játszani a kedvenc darabjait vagy számait, akkor minek kalapácsmechanika? Nem a 80-as évek pötyögős, zörgő mini Casio kütyüjeiről beszélünk.


Kérdező, én valami ilyesmit javaslok:

https://www.youtube.com/watch?v=aCcGVCN6QZ0

Ez most 70-80 ezer körül van. És ha veszel kétszer ennyiért egy olcsó elektromos zongorát, még nem biztos, hogy lesz legalább ilyen hangzása.

2020. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem hisznek nekünk, ugye egyes? :))))
2020. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!