Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Így hogy lehet könyvet írni?

Így hogy lehet könyvet írni?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, rengeteget olvasok és írok. Viszont bármikor elkezdem írni egy regény kezdetét, egy hónap után olyannyira megváltoznak az értékeim és a gondolataim, hogy nem tudom folytatni.


Az írás folyamata, én azt gondolom, egy fajta személyiségfejlődést vált ki az emberből(Csak mint az olvasás).


De hogy lehet egy attekinthető, egységes értékrendű művet írni, ha közben maga az ember is megváltozik? Ha 30 oldal után azt érzem, hogy nem én írtam azt a 30 oldalt?


2023. máj. 30. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A könyvet ugyanúgy meg kell tervezni, mint mondjuk egy épületet.

Alaptéma, dráma, végkifejlet, szereplők, jellemvonások, karakterek, helyszínek, vázlat. Ha ez meg van, tulajdonképpen már csak meg kell írni a regényt, mint ahogy a betont beleöntik a vasbeton szerkezetbe.

2023. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2023. máj. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyv írása egy hosszú, lassú folyamat. Általában minimum 1 évet vesz igénybe egy tisztességes, történetdús könyv megalkotása.


Akik elhivatottak vagy/és akár munkájuk, azok nagyon jól tudják, hogy kell a történetre való ráhangolódás.

Úgymond vissza kell bújni a történetbe.


Nekem ehhez jelenetekhez fűzött zenék segítenek (a fejemben lejátszódó részekhez szoktam keresni zenét vagy zongorázni) a teljesen ingermentes környezet számomra elengedhetetlen.

Vissza kell bújni a szereplők bőrébe, úgy érezni s látni a dolgokat, ahogy azt a kitalált személyiségük diktálja, mindezt pedig "kameraállásból" lejátszani fejben, majd lapra vetni ezeket.


Szervezettség, vázlatok, főbb jelenetek, kulcsfontosságú apró dolgok stb.


Érdemes nem csak magát a szöveget írni. Az csak hobbi írás.


A történet folyamat formálódik az utolsó leírt pontig, sőt, ha szükséges (mindig van) utómunka.


Ki vannak aggatva a lapjaim, vázlataim, van egy hatalmas fél falat elfoglaló táblám, amire filccel minden összefüggés le van írva. (saját készítésű a tábla, ekkorát nem kaptam)


A történetednek legyen eleje és vége is, no meg ugye célja az egész történetnek.

Szereplőid leírása a külsőtől a belsőig.stb.


Legyél tudatosabb.


Az írás nem csak abból áll, hogy bővítem az elkezdett első sort.

Nem egy napló írás.


Az érzések ugyan fontosak, de tudni kell váltani pl a szereplők esetében.


Minden ember másképp reagál a valóságban is. Ez pedig személyiségétől és saját érzelmeitől, tapasztalataitól függ.


Stb. Lehetne még írni.


Az ihletek, ötletek jöhetnek bármikor, ám tudni kell, hogy bele tudod-e építeni vagy sem. Oda illik-e vagy sem.


A spontán ötleteket, vagy pl olyan álmokat külön leírom, amik csak úgy jönnek. Van, hogy felkelek és a fejemnél lévő tollat már magamhoz ragadom. Befekszek a kádba és írok.


Ezeket pedig egy genothermes mappába gyűjtöm.

Sokat beépítettem 2 történet részeiként, de vanak melyek csak vázlatok maradnak. Ki tudja, idővel lehet részesei lesznek másnak.


Az emberre pedig hatással vannak a mindennapok. Kortól, nemtől fügetlenül.


25 év alatt viszont javarészt még fejlődik a személyiség. Főleg a felnőtt világba lépve.

Számtalan esemény, inger, tapasztalat éri az embert, ami formálja.


Számomra a fordulópontok:


17,19,23,25 és 29 évemben voltak, amik rengeteget áltoztattak rajtam és világnézetemen.

Sőt 29 évesen jöttem rá egy neurológiai elváltozásra is, aminek ugyan tudtam a "tüneteit", ám nem tudtam minek a tünetei, hiszen magát a fogalmat se ismertem igazán.


Rengeteg mindent kellett átformálnom akkori életemben.


Írj bátran, max elrakod későbbre "alapanyagnak".


Egyik nap lapoztam vissza a kb 14 éves koromban írt dolgokat és rájöttem, a történet alapja már akkor megvolt csak gyermek fejjel, teli naivitással, kis rózsaszín buborékban íródott.

Sőt, pár név is visszatért, pedig évtizedekre feledésbe merültek.


Fura érzés volt a régi szövegben azt a nevet látni, amit a jelenlegi irományomhoz használok.


Ne akard elsőre megírni, olyan ez mint a szobrászat agyaggal. Hozzáadsz és elveszel, formálod és alakítod, de tudod mit szeretnél létrehozni.

2023. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írj helyette verset.
márc. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!