Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Legjobb gitár+amp+pedál 180...

Legjobb gitár+amp+pedál 180 000 alatt?

Figyelt kérdés

Van néhány kinézett modell,

pl, - Squier affinity telecaster/ deluxe verzio

- ephiphone melody maker

- cort cr50, 100, 150 stb olcsobb modelljeik

- jackson dinky


erôsítôkbôl a fender mustang lt25, illetve a katana 50 mk2 van kinézve, de orulnek egy olcsobb opcionak


ezek mellett szeretnek egy loop pedalt


Olcsobb opcioknak termeszetesen orulnek mindennel, gyakorolnek csak rajta, valoszinuleg foleg fejhallgatoval, ugyhogy nem kell nagy cucc de szeretnem, hogy szepen szoljon illetve mindel univerzalisabb legyen


Mac demarco, Mitski, Deftones, Arctic Monkeys, Pink Floyd stb-t jatszanek rajta



2023. jún. 4. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ott ragadnám meg a témát, hogy főleg fejhallgatóznál és szeretnél 'loop pedált' is. Vagyis felvételeket készítenél, amire esetleg egy következő szólamot is játszhatsz.


A hangszer természetesen az legyen, amibe bele tudsz szeretni és meg is tudod fizetni-ez lehet akár egy külön kérdés. Mivel fülesezünk, legyen a lánc többi része egy házi stúdió. Ma már egy ilyen rendszer-feltételezve, hogy laptop/PC/Mac van-igen olcsón összeállítható. Szükséges hozzá egy külső hangkártya, Zeneszerkesztő(DAW) ami egyben a loopered is lesz, valamint egy normálisabb fejhallgató. Mindenből van használható és még annál is jobban használható. Belépő szinten úgyis az lesz a lényeg, hogy megszólaljon, megtapasztald a rendszer lényegét. A minőségi fejlesztésekre való igény megjöhet menet közben, ahogy megismerkedsz a rendszerrel. Tartalom, ami ötletet adhat a keresgélésre:

https://www.youtube.com/watch?v=1nukc4uJBtI

https://www.youtube.com/watch?v=OnIaBZ5gtSQ&t=205s

2023. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz tenném még hozzá, hogy az egész rendszer anyagilag kijöhet egy looper pedál árából és sokkal nagyobb világot nyit ki, mint maga a pedál adhatna.
2023. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, valamiért a pedál kontrollerek elég drágák. Nem mintha ne lehetne egy lpd8 kezdetnek
2023. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyenlore elengedem a pedalt, meg leszek nelkule,


A squier affinity telecaster es a fender mustang lt25 van kinezve, szerintem szamomra eleg lesz ez a teljesitmeny.

Lenne viszont egy kerdesem, az lt25-nek 3.5-os jack dugoja van, viszont nekem csak 6.3-as fejhallgatom van, tudnam azt hasznalni atalakitoval?


Es a valaszokat koszonom szepen:)

2023. jún. 5. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:

A gitárválasztás is oktalanság, nem még az egész lánc építés. Amúgy igen, mindenre van átalakító.


Nem veszünk olyan gitárt, ami hídban szimpla hangszedős, majd megérted miért. Főleg a belépő kategóriában.


Az erősítő árából simán kijön a házi stúdiód hangkártyája és egy elfogadható fejhallgató. Nem nézted meg a linkeket? Minek tesz fel kérdést akit nem érdekel a válasz?

2023. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elsosorban nem felvenni szeretnek vele, csak gyakorolni, a loop pedalt csak egy-egy szam eljatszarasara szerettem volna


Akkor esetleg a jackson dinky s11 jobb valasztas lehetne? Azert nem amellett dontottem, mert nem metalt stb szeretnek jatszani, es ugy lattam az ahhoz “ert” a legjobban

Errol a gitarrol pedig eleg jo velemenyeket olvastam

2023. jún. 5. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

#1: Ezek a belépő szintű hangszerek nem arról híresek, hogy a legjobb zajtalan hangszedőket tennék bele. Ezért javasoltam, hogy olyan gitárt vegyél, ami a hídnál/húrlábnál dupla hangszedős. Ne menjünk bele a fizikájába, ha érdekel tegyél fel kérdést, lesz rá szakmai válasz.


Az erősítő oké, csak minek, ha nem fogod erősítésre használni? Van még olyan lehetőség is, hogy kifejezetten gitárra tervezett fejhallgató erősítő. Linkelem a lehetőséget: [link]


Persze itt is számít, hogy a feladatnak megfelelő fül/fejhallgatót használj ha van rá lehetőséged.


Gitár választáshoz hasznos tartalom: https://www.youtube.com/watch?v=TFFOU2zWp6s

https://www.youtube.com/watch?v=TJVBsH9Ap0Y


Nem kell senkire sem vakon hallgatnod, szerezd meg a legtöbb tudást, ami ebben az esetben lehetséges és dönts magad. Akár az alapvető elképzelésed is helyes lehet, némi finomítással. Jó zenélést!

2023. jún. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!