Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gitár lenne nekem a...

Milyen gitár lenne nekem a legjobb?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és szeretnék gitárt venni azonban én abszolút kezdő vagyok benne szóval csak hobbiból szeretnék gitározni , az internetről majd megtanulok egy két dallamot , szóval tanárhoz se járnék. Nem akarok valami drágát venni, de azért nagyon gagyit sem. Ki mit javasol?

2014. nov. 6. 16:27
 1/7 anonim válasza:
Keret?
2014. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Mivel kezdő vagy, így nem kell túlságosan drágát venni. Bemész egy hangszerüzletbe, elmondod, hogy te mit szeretnél, és ott javasolnak neked egyet.

Mivel hobbi szinten használnád, én mindenképp akusztikust javasolnék (fa, ami nem elektromos).

2014. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi köze van annak hogy hobbi szinten használná, ahhoz hogy milyen gitárt vesz? Talán hobbiból nem lehet rockot, metált stb játszani?


Az hogy elektromos vagy akusztikus gitárt veszel attól függ milyen stílusú zenét szeretnél játszani. Gondolom 14 évesen ha gitározni szeretnél akkor nem épp a felbontott ujjas játék szépsége miatt akarsz...

Ha elektromosat akarsz akkor erősítőre is szükséged lesz.

Kb 60 000 ből már veszel mind2-tőt, ami gyakorlásra is alkalmas (persze ha használtan veszed akkor olcsóbban is) de azért ajánlom hogy ha lehet spórolj egy kicsit, és vegyél jobbat...főleg erősítőt. Egy olcsóbb gitárral is játszhatsz haverokkal, bandában, viszont ha egy 15W-os kombód van azzal nem sokra mész dobos melett. És addig amíg spórolsz tuti találsz valakit aki kölcsön adna egy akusztikust, hogy addig legalább az alap akordokat begyakorold.(nagyon sok házban porosodik valahol egy akusztikus, csak körbe kell kérdezni)

Amúgy én ibanaz gio szériát javasolom, nagyon jó kezdő gitárok. Viszont a legjobb megoldás ha elmész egy gitárboldba, elmondod mi a helyzet, és ott egyből tanálcsonak is párat, és ki is próbálhatod őket(lehet nem tudsz gitározni, de azért a hagja alapján meg tudod mondani melyik tetszik jobban, melyiknek kényelmesebb a fogása stb)

2014. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Annyi köze van hozzá, hogy az akusztikus gitárt bármikor előkapja, tud rajta játszani, és nem kell hozzá külön környezetet biztosítani, hogy megszólaljon...
2014. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Külön környezetet biztosítani? Miről beszélsz ember? Igen nyilván szüksége lesz áramra, de nem 1800-ban élünk... mindenhol van áram... és igen vannak előnyei az akusztikusnak, nyilván játszhatsz vele bárhol, de attól mert ez így van, még nem az a jobb választás ha csak hobbiból játszik
2014. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat a "hobbiból szeretnék gitározni" azért hangsúlyoztam ki jobban mert nem akarok drága gitárokat venni mert kitudja lehet hogy egy fél év alatt megunom ezért én megelégszek egy gyengébb minőségűvel.Akusztikus gitárt szeretnék mindenkép.Láttam különböző méretű gitárokat az kortól függ? Egy 14évesnek mekkora kéne?
2014. nov. 9. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
14 évesnek már bőven jó a standart, a kisebb típusokat egészen kicsi, 5-6 éveseknek tervezték, bár sokszor ők is rendes méretűn játszanak.
2014. nov. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!