Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan hangolódjak rá a...

Hogyan hangolódjak rá a versírásra? Nem vagyok képes írni.

Figyelt kérdés

Régen heti 1 vagy két alkalommal írtam egy verset. Tetszett is az embereknek, nekem pedig jó volt kiadni magamból az érzelmeket. Ez egy éve nem megy. Visszaolvasva a régieket, mintha nem én lettem volna az. Kb minden héten nekikezdek, és nem jut eszembe semmi. Ma már nagyon elegem lett, leültem a gép elé, hogy írjak. Délután 3 óra óta próbálkozom. 6 óra elmúlt... Semmi!


Természetben járok, zenét hallgatok, olvasok, tevékenykedem, majd egy üveg bor társaságában leülve elszántan sem bírtam egy sort sem leírni. Tavaly nyár óta kínlódom. Mintha elvesztettem volna azt a másik énemet, aki elmondta minden baját anélkül, hogy megnevezte volna azokat.



2023. júl. 10. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor ne írj. Aki tehetséges, azt motiválja, hajtja a tehetsége.

Akinek csak bizonyos adottságai vannak, de nincs meg a plusz+plusz, vagyir a tehetség, az a fűzfapoéta, tehetségtelen csepűrágó.

2023. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakkal nem fog menni.

Én ilyenkor kisebb-nagyobb szüneteket tartok, mással foglalkozok.

Nem szabad ezen görcsölni.

2023. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1# Igen, ez jutott nekem is eszembe.

Egyébként (bár van saját véleményem a maiakról is) linkelnél olyan költőket, akik csak “költők”? Illetve olyanokat is, akik tényleg azok. Arra volnék kíváncsi, hogy egyre gondolunk-e.


Van egy olyan megérzésem magammal kapcsolatban, hogy csak fiatalabb koromban volt meg az az önbizalom ami miatt nem hagytam abba az írást, de mára már tényleg úgy érzem, hogy puszta fellángolás volt. Ha még több év múlva is így leszek ezzel, akkor tényleg így van és leteszek róla. Viszont annyira szerettem írni, annyira a szenvedélyem volt, hogy tényleg csak akkor mondok le róla, ha teljes mértékben megbizonyosodtam efelől.

2023. júl. 10. 19:08
 4/19 anonim ***** válasza:
GPT-4 kihúz a bajból.
2023. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hogy?
2023. júl. 10. 19:37
 6/19 anonim ***** válasza:

#5 Sehogy. Ír egy random szöveget, amit max szabad versként lehet eladni, de nem a te alkotásod.

Max inspirálódni jó, a kapott zagyvaságot kicsit kipofozni, de pont a kreatív rész marad ki.

2023. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A 4 már meg tud lepni azért. Nyilván nincs rá szükséged, hogy egy az egyben átemelj dolgokat, habár... Ha sikerült ráformálni példákkal a stílusodra, akkor tkp ő az, aki fél lábbal plagizál.
2023. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Keress új élményeket, amik inspirálhatnak verssé formálni amit a világból megélsz!
2023. júl. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#1 ez egy jó nagy baromság
2023. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Biztos nem fogok kérni segítséget sehonnan. Ha magamtól nem tudok, akkor így jártam…


8# Folyton új élményekben részesülök, de egyszerűen nem érdekelnek már. Voltam szép helyeken is, akkor sem tudtam írni. Ezzel szemben régen mikor szinte egész nap otthon voltam, nem csináltam semmit, özönlött az ihlet.

2023. júl. 11. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!