Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni szépen rajzolni?

Figyelt kérdés
Alapjáraton a tájképek,rg dresszek rajzolása egész jól megy viszont állatokat illetve embereket nem tudok rajzolni. Sokszor próbálkoztam már vele,de csak egy felismerhetetlen pálcika nem tudom mi sikerül.... (olyan mintha egy gyerek rajzolta volna)
2023. júl. 25. 18:18
 1/4 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:

Gyakorolni kell, mint mindent a világon. Ne csüggedj <3


Tipp: Próbálj másolni. A másolás nem megvetendő dolog, híres festők tanítványai is mind úgy kezdték, hogy a mester képeket mutatott nekik, amiket le kellett másolniuk, hűen az eredetihez. A baj az, hogy ha valamilyen másolt rajzot sajátodként akarsz eladni. De csak gyakorlás céljából nyugodtan másolj, minél többet. Keress egy fényképet, és próbáld minél hűbben, figyelve minden vonalra, lerajzolni azt. Először nem lesz majd szép. Sőt, másodszorra sem. De ha nem adod fel, egy idő után rengeteget fejlődsz majd. Én is akkor látom, hogy mennyit fejlődtem, mikor visszanézem a régi rajzaimat.

2023. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden készség az által fejlődik, hogy használod. Próbáld tovább!

Itt van pár jó könyv:

[link]

[link]


Nézel egy filmet, megállítod, és felvázolod azt, amit/akit látsz - én így gyakorolok.

2023. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbiból rajzolgatsz jó az első két válaszoló tanácsa. Ha komolyabb céljaid vannak vele akkor felejtsd el a másolást és keress egy rajztanárt, szakkört, előkészítőt akármit. Művészetin már általános iskola végén elkezdik leszoktatni a gyerekeket a másolásról, mert hosszútávon inkább hátráltatja a fejlődést mint segíti.
2023. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Írd be ide a keresőbe és meglátod hány ilyen kérdés van, ott számos helyen bőven leírtam a teendőket, tudnivalókat és tényeket.


Nagyon sablon kérdés.

2023. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!