Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nagyjából már féléve rajzolgat...

Zalan2003 kérdése:

Nagyjából már féléve rajzolgatok 3d-ben és elég jól haladok , de nem tudok méretarányosan rajzolni mármint nem tudom hogy kell rendesen eltalálni a méretarányokat és ez megneheziti a dolgom , van vmi módszer rá?

Figyelt kérdés
Nagyjából már féléve rajzolgatok 3d-ben és elég jól haladok , de nem tudok méretarányosan rajzolni mármint nem tudom hogy kell rendesen eltalálni a méretarányokat és ez megneheziti a dolgom , van vmi módszer rá vagy skálázhatóság? Mert elég zavaró tudd lenni h csinalok vmi metszet képet pl amin van egy buszmegálló ugye az frontban van tehat "az a legnagyobb " objektum a papiron , de mögötte mekkora legyen a keretités pl egy beton fal ami mögött van 2 db 10 emeletes torony ház, a buszmegálló a lapon 6,5 magas és 8 cm széles erre pl miylen méretarányok vannak? vagy vannak mééret arány sablonok ?

2023. aug. 11. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sem tudok méretarányosan rajzolni.


Kiváló karikaturista lettem.


És nem azért, mert rendszeresen utaznék karikák közé.

2023. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Thunderfairy ***** válasza:
Elöszőr tanulj meg méretarányosan rajzolni, nem 3D-ben. Ha ez jól megy akkor tanulj 3D-t.
2023. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott a lényeg, amit 2-es írt.


Ugyanis ezek szerint az ALAPOKAT se tanultad meg.


Pl ábrázológeometria is szükséges.


Tedd félre a digitális alkotást, főleg 3D-ben és kezdjed a manuális rajz alapokkal. Ugyanis minden erre épül.


Üdv egy több ágon alkotó

2023. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!