Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vettem egy Yamaha furulyát....

Vettem egy Yamaha furulyát. Szoprán B hangolású. Miért nem szól rendesen?

Figyelt kérdés
Ha épp csak megfúlyom, szép hangot ad, nagyon halkan. Normál levegővel viszont csak sípoló hangot ad.

2021. dec. 22. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A B a barokk fogásrendet jelöli. Nem mindegy, hogy mennyire erős az a szerinted normál levegő mennyiség.

Érdemes megnézni, rendesen össze van-e rakva. Illetve hogy nincs-e rajta repedés. Ha adtak hozzá tisztítót, érdemes azt is kipróbálni, hátha valami akadályozza a szabad levegő áramlást.

De a hangképzés sem mindegy hogyan történik. Ne izomból akard fújni, hanem irányítani, a szád, az egész szájüreged tud segíteni a szép hangban. Egyébként meg sok gyakorlás ;)

2021. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Műanyagból van. Egyáltalán tönkre tud menni! A toldaások passzosak. Sérülést, karcot nem látni rajta.
2021. dec. 23. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Yamaha esetében nem valószínű, hogy tönkremenne átlagos használat mellett, de semmi sem kizárt.

Én fúvástechnikára gyanakodnék, hogy azért szól furán, de azt lattatlanban sajnos több ötletem nincs.

2021. dec. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. dec. 24. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Rakd össze rendesen, lehet, hogy valahol szelel
2021. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
Mert műanyag. Néha ki kell mosni mosószeres langyos vízzel. Nekem Venus fafurulyám is volt, azt kábé soha nem kellett tisztítani de a yamahámat szinte mindig.
2022. jan. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!