Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az amerikaiakról miért mondják...

Az amerikaiakról miért mondják sokan hogy nem értenek a művészethez?

Figyelt kérdés
2023. aug. 21. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azért mert aki ilyesmit mond az nagyon primitiv, egysiku gondolkodásmodu. Nem tud különbséget tenni ember és ember között ezért nagyon durván általánosit.
2023. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kik mondják?
2023. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen sznob réteg, akik szerint Európa a civilizáció netovábbja több ezer éves történelemmel és hagyományokkal, Amerikát pedig ehhez képest a közelmúltban alapították, méghozzá közönséges bűnözők és vademberek... így nyilván nincsen se kultúrájuk, se érzékük semmihez, ami értékes. Az amerikai olyan, mint egy fegyelmezetlen gyerek, aki nemhogy viselkedni, hanem még civilizáltan enni vagy öltözködni sem képes, és természetesen ostoba mindenhez, amit az európai értelmiség és nemesi réteg magas szinten űz.


Ezeknek a sztereotípiáknak az amerikaiak gyarmatbirodalomtól való elszakadásától egészen a 20. század közepe tájékáig volt divatja. Azóta szerencsére kopik a köztudatból.

2023. aug. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amit 3-as mond. Vagy az "Amerikai = pénzes hülye, aki tátott szájjal rágózik, de három országot nem tud felsorolni" sztereotípia valamilyen formája.
2023. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon felszínes, üres nép. Nincs érzékük szeretethez meg a többi értékhez.
2023. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem hallottam, hogy bárki is ezt mondta volna. De amúgy mindenki sepregessen a saját portáján.


#5-nek gratulálok ahhoz ahogy egy 350M+ nemzetet ennyivel el tud intézni.

2023. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, azok a híres amerikai értékek! A New York-i brókertől az oregoni hippin át a texasi farmerig, bezáróan a New Orleans-i négerrel, és az alaszkai inuittal... Olyan egységes, egy kalap alá vehető ország, nemde? :D (Ja nem...)
2023. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert háromszáz éves történelme során nem készítettek annyi mesterművet, mint Európában és Ázsiában.
2023. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem miért kell lepontozni, mikor csak az igazat mondtam (némi túlzással).
2023. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!