Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy ukrajnai háborús szenvedés...

Egy ukrajnai háborús szenvedéseket megörökítő fotós kiállításra elmennétek most úgy, hogy- bár például a kiállítás célja a menekülteknek való adománygyűjtés-, de ennek ellenére nem adakoznátok? Ha nem/igen, miért?

Figyelt kérdés

2023. aug. 24. 00:23
1 2
 1/18 hosszúhajú ***** válasza:
66%
én pont fordítva. nem nézném meg a képeket, mert annyira megrázó lelkileg. inkább csak odaadnám a pénzt és futnék, hogy ne is szembesüljek vele mi folyik ott - így is elég felkavaró ami átjön a médiából...
2023. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
A kepeket sem nézném meg mert nem érdekel, adományozni pedig végképp nem adományoznék.
2023. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Akkor jó, mert azt hittem ufo vagyok, mikor egy ismerősöm megdöbbent azon, mikor azt mondtam neki, hogy eleve, ilyen kiállítas magában undorító abból a szempontból, hogy valaki, mert éppen nincs du. jobb dolga, elmegy erre a fotóbámulásra, és azon sápitozik, hogy jaj, ez borzasztó, de ugye tenni, semmit sem tesz. Ő erre azt mondta, hogy a negatívumot is meg kell mutatni, és pl Auswitzről is van kiállítás, meg a globális felmelegedésről. És, hogy ő nem azt mondja, hogy neki ez tetszett, de neki csak a képeken szereplő dolgok undorítóak, maga az, hogy ezt ott kint lefotózta valaki, és kiállítást rendezett pl akár csak egy olyannak, aki pusztán kíváncsi", az nem undorító.

Szerintetek?

2023. aug. 24. 01:09
 4/18 hosszúhajú ***** válasza:
50%
borzasztó! vannak dolgok amikről tudni kell, de ez nem azt jelenti hogy sokkolni kell a lelkünket. ha a középkorban videóra vették volna a boszorkányégetést, akkor azt is meg kellene néznünk? miért nézzem más fájdalmát? az hogy tudok róla és értesülök a hírekről, az éppen elég hogy felfogjam és átéljem a helyzetet, ehhez nem kell szorongást és egyéb pszichés trauma alá helyezni magam a képek által. a szenvedők személyiségi jogairól nem is beszélve. egy tv-s forgatásnál is különböző engedélyek kellenek, pedig azok csak mászkáló emberek, itt meg nyíltan kitenni a fájdalmukat közszemlére. oké, oké jót akar vele, meg akarja mutatni, de nem vagyok hülye, sokkoló képek nélkül is el tudom képzelni...
2023. aug. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 hosszúhajú ***** válasza:
50%
tudom hogy arra megy ki a dolog, hogy soha ne felsejtsük el, és magát a szándékot meg lehet érteni... szóval jót akarnak, de...és aztán mégis. hiába a sokkoló 2 vh. jött 56. hiába a sokkoló kép, jött a többi. látható hogy az embereket ez nem tartja vissza. pedig ez kellene hogy legyen a célja.
2023. aug. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Én úgy tanultam, hogy a régi idők háborúi, a múlt történelme azért van, hogy tanuljunk belőle, hogy ezt többet soha. Ehhez képest ebben a században is háború. Csak azért hat ez hülyébben, mert egyrészt a mai világ számomra egy ennél a mostaninál messze felsőbb igényszintet jelentett, másrészt ez a háború még tart. És ezt többen csendben csak nézik. Nem érzem, hogy már okuló fotókat kene mutogatni. Művészeti szempontból pedig, számomra ez nem művészet. Nem érzek semmi aktualitast erre most. Inkább lépjenek fel bohócokkal, és gyűjtsenek úgy pénzt a menekülteknek, mint így.
2023. aug. 24. 02:02
 7/18 hosszúhajú ***** válasza:
40%
én is így gondolom. és még azt is hogy a sok ilyen-borzalom kép egyfajta immunitást hoz már létre az emberekben. és ezzel pont a fordítottját érjük el a dolognak. természetes lesz. régen a híradóban összerezzent a család ha megrázó képek voltak ( 47 vagyok ) ma vacsi közbe fel se kapjuk rá a fejünket, vagy csak aha, igen, felrobbant egy gép, na együnk.
2023. aug. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2023. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Az eddigieknek sem az volt a célja, hogy a pocakos, joviális polgár felhúzza magát különleges erők elitkatonájává, és odaááljon a két harcoló fél közé - hanem pusztán csak az, hogy aki inkább lelkileg elfordul és tovavacsorázik, az is fogja fel, hogy pár száz kilométerrel odább nagy bajok vannak. Ezért jó, hogy valaki lefényképezte a kis felkelőt 56-ban, vagy az afgán nyuszimókust pár évtizeddel később.


És van az a réteg, amelyik inkább eszik még egy kicsit. :D

2023. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És van az a réteg, amelyik inkább eszik még egy kicsit, bár kérdés, hogy ha hírét hozzák, hogy rokonát elcsapta egy kamion, de nem szólt senki a mentőknek, inkább ettek egy kicsit, akkor vajon milyen lesz a humorérzéke. :D
2023. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!