Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hova tudom elküldeni a zenémet...

Yeti1997 kérdése:

Hova tudom elküldeni a zenémet, ha azt szeretném, hogy felkaroljanak?

Figyelt kérdés

Már több, mint 10 éve írok dalokat, amik sokak szerint egészen jók. Nemrég felvettem egy demót, de mivel egy ilyen track-el nagyon sok meló van, míg elkészül, nekem nincsenek meg a forrásaim ahhoz, hogy a stúdióban be is fejezzem. Keresek valami kiadót, vagy producert, aki foglalkozik ilyennel, de egyik kiadónál sem látom azt, hogy fogadnak beküldött dalokat.


Van itt valaki olyan, aki szívesen meghallgatna valamit, vagy esetleg ismer olyan kiadót/producert, aki dolgozik most induló előadókkal?


Gitár-ének, folk-pop, pop-rock műfaj.


26/F



nov. 17. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Megasztár!
nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én
nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyu. Vedd fel amennyire csak tudod, és amilyen minőségben csak tudod otthoni körülmények között és amire vannak eszközeid. Ha ez megvan akkor szépen töltsd fel videó megosztó oldalakra. Youtube, Tiktok, instagramm stb... Aztán kezdd el terjeszteni megosztásokkal, ismerőseidet is kérd erre és ők is kérjék erre az ismerőseiket. Ha tényleg olyan jók akkor terjedni fognak, a lista tetején is nagyobb eséllyel fog megjelenni és akkor lesznek új hallgatók/nézők és így mégnagyobb esély lehet arra hogy eljut valaki olyanhoz aki ezzel foglalkozik és akkor felkarolhat vagy felajánlhat egy normális stúdiós felvételt amiből akár népszerű slágert is össze lehet dobni és akkor már még több esélyed lesz arra hogy beindul a dolog. Sokan kezdték ám így, de ne várd hogy egyik napról a másikra összejön még akkor se ha feltöltöd és azt látod hogy másnap már 10 ezer ember látta meg kb ennyi osztotta meg, azért ennek kell idő, de szerintem pár hónap alatt már igen csak elfog terjedni, főleg ha sok ilyen dalt veszel fel, és nem egyszerre hanem mondjuk 4-5 naponta feldobsz egy újabb tartalmat így nagy esélyed lesz hogy még jobban felkapott leszel.

Aztán ha indul egy tehetségkutató valamelyik TV csatornán akkor ott is bepróbálkozhatsz, ha nem is kerülsz be az élő adásokba de kellően jól adod elő a zenéidet akkor biztosan így is felkap valaki, de akár kaphatsz is némi támogatást jobb eszközöket hogy otthon jobb minőségben feltudd venni a dolgokat.

nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Keressél egy bandát, akinek szöveg kell. De ha gagyi, akkor csak akkor lesz sikered ha a zene is az. És csak nálunk.
nov. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"amik sokak szerint egészen jók."

Erre van a legnagyobb befolyásod, hogy kik szerint és mennyire jók. Ha 10 év után még csak így fest ez a mondatrész, akkor valamit nem csináltál.

nov. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eddig más irányban építettem karriert, de most nemrég hazaköltöztem (külföldön voltam színész és circkuszi művész főállásban), és az egyetem mellett arra gondoltam, hogy elindulok a zene felé is egy kicsit jobban. Kvázi már nem elégszem meg a "tábortűz mellett előadom" minőséggel :-)


Jövőre felteszem az első zenémet Youtube-ra, ez már tervben van, de addig nem akarom kiadni a kezemből, amíg nem vagyok minden másodperccel elégedett. Stúdióba járok, és eléggé húzós a dolog.

nov. 27. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg valami szerethető cucc lesz, akkor semmi nem állhat az útjába. Nézz meg egy Orsovai Renit (Nene) vagy egy Molnár Emesét (JaMese), simán fegyverré kéne nyilvánítani őket :)
nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!