Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van esély rá,...

Szerintetek van esély rá, hogy színész legyek vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Nos egy álmom, hogy színművész legyek. Imádom a színházat, és magam is szeretném átadni azt az élményt és érzést amit kapok. Viszont szeretném leszögezni, hogy csak egy álom tehát ha reálisan nincsenek meg az esélyeim elengedem, igazából nem is szerepel a fő terveim között csak elgondolkodtam, hogy vajon érdemes lenne-e foglalkoznom vele vagy tényleg csak hagyjam. Nos 18 éves lány vagyok kicsit teltebb de igyekszek változtatni rajta (170 cm 75 kg) nincs rossz hangom, szerintem (és mások szerint is) csupán dolgozni kell rajta. Talán egy karakterisztikám van, mégpedig az arcom jobb oldalán van egy anyajegy. Kicsi korom óta ott van, szerintem tesz hozzá a kinézetemhez de lehet csak megszokás. Szép, tiszta kiejtésem van szerintem verselni is egész jól tudok.

Ami végett nem tartanám lehetségesnek az az idő. Néhány hónap múlva érettségi és pl éneklés terén le vagyok maradva. Őszintén nem vágyok nagy szerepekre. Nem szeretném a Nemzeti Színházba játszani a főszerepet. Ha csak egy mellékszerepem lehetne nagyon boldog lennék.

Őszintén mit gondoltok érdemes lenne megpróbálni vagy engedjem el



dec. 16. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

"Nem szeretném a Nemzeti Színházba játszani a főszerepet."

Színházban, nem Színházba. Ennyit a magyar tudásodról és a képességeidről.

dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Másképp akartam fogalmazni, de átjavítottam de ott figyelmetlen voltam. Ez azt jelentené teljesen alkalmatlan vagyok a teljes színházi világban? Szerintem könnyen leolvasható, hogy csak egy álmodozó vagyok aki meg szerette volna próbálni.
dec. 16. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Csak az nem derült ki, el tudsz-e játszani szerepet, ismered-e alapvetően azt a technikát amely élvezhetővé teszi az előadásáodat stb.
dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát versmondó versenyeken (illetve tanórai feleléseken) is rendszeresen kaptam dícséretet, hogy milyen érzelmi odaadással adom elő az adott művet. Tehát azt gondolom valamennyi van bennem de nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy megérje próbálkozni
dec. 16. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre igazán választ csak azok tudnak adni, akik láttak téged fellépni.

Egy próbát megér, veszíteni valód nincs, lehet, hogy a környékeden van amatőr színjátszó kör, akár ott is lehet kezdeni.

dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs színjátszókör az iskolában?
dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Ha nem próbálod meg, vagy nem talál meg valaki (aminek kb. magától nulla a valószínűsége), akkor sosem tudod meg...
dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a megpróbálkoznék valami statiszta szereppel, vagy valami amatőr színjátszó csoporttal.
dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi közepes tehetségű színész/színésznő van, hogy közöttük te is labdába rúghatsz.
dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt itt nem tudjuk megválaszolni, nem látunk. De ha ez a vágyad, miért engednéd el úgy, hogy meg sem próbálod? Mielőtt feladnád, próbáld ki magad, hogy egyáltalán tetszik-e, nem izgulod-e túl, és hallgasd meg, hogy szakmai szemmel mások ezt hogyan látják. Tényleg sok a tehetségtelen amatőr, de ők is kaptak esélyt, és ennyi neked is jár.

Ha meg nem megy, ráérsz majd akkor elengedni. Bár akkor már lehet nehezebb lesz, ha benne lesz sok munkád és álmod.

dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!