Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Képregény digitalizálása?...

Képregény digitalizálása? Hogyan? Mekkora legyen a felbontása?

Figyelt kérdés

Papír alapon van a képregény, de nyomtatni szeretném, meg előtte átrajzolni photoshopban. Ha kapós lesz, vagy valami ilyesmi, meg jobban rá tudok állni a rajzolásra, lehet digitálisan rajzolom alapból, de ez más téma. A4-es lapra rajzoltam, de A5-be szeretném nyomtatni.


A képregény rajzolók át szokták egyáltalán rajzolni digitálisan? Vagy bescannelem és akkor az úgymond "nyomtatásra kész állapotban van". Ha így jó akkor mekkora DPI/felbontásban kell scannelni?


Ha meg maradok az átrajzolásnál photoshopban akkor ott mekkorára állítsam a felbontást minimum? Valószínűleg úgyis többre fogom, kicsinyíteni tudok rajta, de a nagyítás rontja a minőséget.


Lehet bugyuta a kérdés, de ilyen téren nem vagyok hozzáértő.



jan. 5. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat is láttam (mintha valamelyik Hellboy képregény végén), hogy megcsinálták az oldal vázlatát papíron, digitálisan folytatták, majd a végén befejezték papíron tussal.


Szkennelni szerintem minimim 300 DPI-ben szkenneld, de lehet simán 600 is.

jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A (Dél)-Kóreai Kulturális Központban volt egy képregény kiállítás. A megnyitóján részletesen elmagyarázták, hogyan készül részben papíron, részben számítógéppel. Nem emlékszem olyan részletesen, hogy ötletet tudnék adni, de ha megkeresed őket, valószínűleg segítenek.
jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amiket nekem küldtek, hogy digitálisan oldjam meg azok 300 dpi-ben készültek.

A sima beszkennelt képek se mindig olyan jók.

Sok az utómunka.

Fotós haverom szokta precízen beállítva megfelelő fénykörülmények között rögzíteni az adott rajzokat.


Vannak olyan kézi rajzok, amiket csak így lehet minőségien megoldani.


Pl színesceruza, grafit rajzok.


Ezek digitális átrajzolással teljesen mások.


Függ a technikától, eszköz és alapanyag használattól is, hogy mit hogyan rögzítsen az ember.


No meg ne nyomtatólap, füzetlap legyen, amire rajzolva vannak a nyers illusztrációk.

Azok neccesebbek és sokkal több az utómunka.

(Aztán csodálkoznak, ha megkéri az ember a munkaidejének az árát.)

jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!