Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az akril festményem lakkozás...

Az akril festményem lakkozás után kb. 1-másfél héttel miért lesz csúnya, matt szerű kinézetű?

Figyelt kérdés

Sokkal csúnyább mintha nem lenne rajta lakk, most akril fújható lakkot használok, de eddig bármilyet használtam mindig ilyen lett.

Nagyon csúnyán néznek ki fényben, valahol matt, valahol sok lakk van rajta, rengeteg helyen buborékos lett.

Mindent úgy csináltam pedig ahogy rá van írva..

Szerintetek mitől lehet?



febr. 4. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az akril festék használati útmutatójában foglaltakat, de feltételezem, hogy lakkozás előtt megfelelő ideig száradnia kell, hogy a teljes vízmennyiség eltávozzon.
febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 1 hétig hagytam szaradni
febr. 4. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Minek lakkozni? Az akril száradás után vízálló marad.
febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a lakk nem jó minőségű, esetleg különböző márkájú festékekkel dolgoztál, amik másképpen tükrözik a lakk felületét (csak egy tipp, ennyire nem vagyok jártas benne). Én mondjuk nem lakkoznám, az akril rövid idő alatt megköt, elbírja az újabb rétegeket, akár olajjal is rá lehet dolgozni (viszont olajra az akril nem jó!), és mivel egy szintetikus, műgyanta alapú festékről van szó, nem enyészik el egyhamar. Márkától / adalékanyagtól függ, hogy mennyire ad csillogó vagy matt felületet.
febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!