Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A hegedű mennyire nehéz...

A hegedű mennyire nehéz hangszer? És hogy megtanuljam, kéne zeneiskola vagy meg lehet tanulni youtuberól meg ilyesmikről otthon?

Figyelt kérdés
Még nem nagyon játszottam komolyan hangszereken, de a hegedű nagyon megtetszett

ápr. 21. 11:41
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%
Az egyik legnehezebb. Magántanár is elég, meg hatalmas elszántság, kitartás és rengeteg ráfordított idő.
ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégszív ***** válasza:

Én is lebeszélnélek!

Amellett, hogy nagyon nehéz rajta megtanulni (kifinomult hallásodra vagy nagyon ráutalva), SZÓLISZTIKUS hangszer. Ez azt jelenti hogy harmóniai kíséretet a legritkább esetben játszhatsz rajta.

ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KönyvmolyUraság válasza:
Hegedű tanulás otthon? Három szó ami sosem lesz egymás mellett. Zeneiskola, rengeteg idő és energia. Kezdésnek inkább a gitárt ajánlom. Azt lehet otthonról is. Én három hete tanulok youtube-ról és már egyszerűbb dalokat tudok. Pl: Zombie, nyolc óra munka.
ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyéntől függ.

A kommentelők zöme számára lehetetlen.

Több hangszeren is játszok, nem tartott sokáig megtanulni a hegedűt sem.

Mostanában elkezdtem a keleti hangszerek fele is nyitni, tanulni.

ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: Szereted legyezgetni a hiúságod?

Én is játszom több hangszeren, ezért tudom, hogy egy olyan hangszer, ahol a hangmagasságot nem diszkrét ugrásokban lehet képezni a hangszeren, ahol ezek az ugrások a kromatikus skála hangjainak felelnek meg, hanem folytonosan, átmenet nélkül, tömény szopás egy kezdőnek. Aki youtuberól akár tanulni, nem igazán tudja, miről szól egy hangszeres játék stb stb, annak kemény meglepetés lesz. Ugyanakkor azt is tudom, hogy nem, nem lehetetlen a kommentelők többségének, vagy bármiféle többségnek, ha csak nem a süketek és nagyothallók intézetét nézzük. Lehetséges, nagyon is, csak épp brutális mennyiségű kitartás és elhivatottság kell hozzá, és ennek megfelelő gyakorlás és időráfordítás. Nyilván nem lesz mindenki hegedűművész, de egy hobbi szinten a fentiekkel az emberek többségének sikerülhet megtanulnia.

ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt a szinte mindenki azt írta hogy nagyon nehéz, szóval egy kezdőnek van hegedűhöz akár hasonló hangszer ami könnyebb?
ápr. 29. 12:02
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem nehéz a hegedű.

Egy zongorához vagy egy orgonához képest kimondottan könnyű.

(egy kis száraz fa, semmi más) 😁

ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KönyvmolyUraság válasza:
A zongora sokkal könnyebb. Talán még az orgona is.
ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KönyvmolyUraság válasza:

Hatos. Van jó hangszer, bár nem igazán hasonló a hegedűhöz. A neve: gitár.

Könnyű tanulni, mert akár otthonról youtube-ról is könnyen tanulható.

ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:

@9: Mondjuk ha a hegedű tetszik a kérdezőnek, akkor felteszem, a klasszikus zene vonzza, vagy legalábbis a hasonló hangzásvilág, így a klasszikus gitár és gitározás lenne a párja, amit pont nem ajánlanék otthon, youtuberól tanulni. Az minimum magántanár. És szintén baromi sok idő és kitartás.


A zenéhez nem vezet egyszerű út. Ez már csak ilyen. Aki könnyű hangszert szeretne, és konkrétan ez szempont neki, szerintem kb 99,9%-os eséllyel úgyis feladja, bármilyen hangszert is választ.

ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!