Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ebből lehet jó mese?

Szerintetek ebből lehet jó mese?

Figyelt kérdés

Bella gazdag családból származott, de nem volt boldog. Barátai sem voltak sokan, csak egy volt, akit Lunának hívtak. A két lány nagyon macskásan nézett ki, ezért kiközösítették őket. Bella lelkileg mindig szomorú volt, de Luna mindig felvidította, és aztán folytonosan macskáztak. Egyszer, amikor éppen telihold volt, akkor Luna átjött Bellához, hogy pizsamapartizzanak. Szórakoztak egy kicsit, de nyávogás hallatszott kintről. A két lány kirohant, hallgattak és a nyávogás a kert melletti folyóból hangzott. A lányok odafutottak. Hirtelen nagy szél áradt, és a lányok beleestek a folyóba. Sikeresen kiúsztak volna, ha tudtak volna úszni. A nagy erőlködésbe, elfelejtettek segítséget kérni, végül belefulladtak a vízbe.

Másnap a két lány holtan feküdt egy barlangban. Megjelent egy hatalmas fehér tigris, aki ránézett a két lányra, majd emberhangon a két hullához szólt.

-Keljetek fel, és őrizzétek meg a macskák népét!-kiáltotta, majd rálehelt a két testre, azok felébredtek, de a körmük hegyes lett és hófehér macskafülük és farkuk nőtt.



Lehet, hogy kicsit gyerekes, de pont gyerekeknek szánom xĐ


11/L


2010. dec. 7. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Macskanő Halle Berry-vel. Már megcsinálták. És jobb ennél. De mivel 11 éves vagy, elnézhető, hogy még csak itt tartasz. Lehet, hogy gyerekeknek szánod, de gyerekekhez is tudni kell írni. És azt 11 évesen nem fogod tudni megcsinálni. Majd úgy kb. 10 év múlva leszel azon a szinten, hogy fantázia mellett más is lesz a kezedben. Na, majd akkor állj neki mesét írni.
2010. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

ma 23:07


tudod, kicsit hasonlít a macskanőre, de a vége teljesen más lesz -.- Amúgy nem csak a felnőttek képesek írni. 5-6 éveseknek kiváló esti meséket tudok írni az egyik barátnőmmel, mert ez a hobbink. Vagy legyen inkább a piálás meg a cigizés?

2010. dec. 7. 23:12
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem aranyos :) akkor még jobb, ha vagy folytatod, vagy adsz neki valami szép lezárást (pl hogy és haláluk napjáig híven őrizték az összes kiscica álmát)

áradni a folyó szokott, a szél inkább támad. azon meg jót nevettem, hogy elfelejtettek segítségért kiabálni :D

2010. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Srapnel ***** válasza:
100%
Az első válaszoló kissé keményen fogalmazott, de van benne igazság. Viszont abban is, amit te mondtál. Semmi baj nincs azzal, ha meséket írtok. Írjatok minél többet és olvassátok el felnőtteknek, meg gyerekeknek. Teszteljétek, hogy mi az, ami jó és mi az, ami érdektelen. Egy felől az igaz, hogy jó mesék írásához kell élettapasztalat, valami plusz, annál amit egy jó sztori megírása. Másfelől az is igaz, hogy ha most kezdesz ezzel foglalkozni, szerzel mellé sok élettapasztalatot, olvasol mellé sokat, hogy a stílusod fejlődjön, akkor még lehet belőle valami. 11 évesen, amit most csinálsz, már amúgy is több, mint amit az átlag csinál.
2010. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha lesz szex is a történetben, akkor 6X ennyi embert fog érdekelni. XD
2010. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ma 23:16


Tudom xDD Legalább jó sok ember röhöghet egy kicsit, úgyis naponta 10-15 perc röhögés az egészséges :D Amúgy én most ebből próbálok hosszú mesét írni O.o Volt egy másik mesém: A macskák klánja, de azt abbahagytam, pedig sokaknak tetszett (ott a macskák és farkasok küzdöttek egymással, a farkasok szinte az összes macskát kifosztották, de megjelent 3 kölyök akiknek mind volt vmi ereje, és elpusztították a farkasokat) xĐĐ Lehet, hogy azt folytatom, de sajna azért álltam meg vele, mert elvették a gépemet és sokáig nem engedtek vissza O.o

2010. dec. 7. 23:25
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát... A történetet úgy szeretném folytatni, hogy Bellának és Lunának egy követ kell megvédeni, közben egy igazi "törzsi" életet élnek szerelemmel, gondokkal és harcokkal meg persze halállal. Aztán teljesen eltér a macskanőtől, és "egyedi" történet lesz, ami nem az embereknél zajlik xD
2010. dec. 7. 23:31
 8/18 A kérdező kommentje:

A macskák klánjából egy kis rész:



Egyszer, egy teliholdas éjszakán született három kismacska. Az egyik sárga volt, a másik fekete, a harmadik meg szürke. A sárgának Nap, a feketének Hold, a szürkének meg Vihar volt a neve. Egyszer csak a szüleik eltűntek, és a kiscicák egyedül maradtak. Hideg őszi éjszaka volt. A baglyok huhogtak, a szél kellemesen fujdogált. Egyszer csak előbukkant a nagy sötétségből két macska, szemügyre vették a területet, és a kiscicákhoz siettek. Gyorsan felkapták őket, futottak-futottak az erdő közepébe. Ott volt egy hatalmas nagy szikla, sok lyukkal, bementek az egyikbe, és egy szoptató macska volt benn.

-Liliom.-mondta az egyik macska-Légyszives fogadd örökbe ezeket a macskákat. Árvák. Az erdőben találtuk őket.

- Nem tudom. Olyan... Olyan... Hogy is mondjam... Furák! Különlegesek! Én nem érdemelném meg őket... Sajnálom.

-Légyszives! Szükségük van egy anyukára, és most csak te vagy!

-Jól van! Gyertek ide picikék!

A kiscicák vakon mászkáltak a finom tejszag után, és hangosan nyávogtak közben. Végül odaértek a nőstényhez, és elcsitultak.

Másnap az egész macskaklán vezetője bemutatta az újoncokat, és ünnepeltek. Már éjfél tájt volt, amikor egyszer csak előbukkant egy bokorból három farkas.

2010. dec. 7. 23:44
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A korodhoz képest szerintem ez egész jó! Mindenképp folytasd az írogatást! Sok szerencsét hozzá! :)
2010. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ma 00:11


Köszi^^

2010. dec. 8. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!