Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Portré rajzolás gyakorlásához...

Portré rajzolás gyakorlásához milyen módszerrel lehet modellt találni, hogy viszonylag olcsón megússzam?

Figyelt kérdés
Olyan verziók érdekelnek,amik nem tanfolyamhoz kötöttek és nem családtagokkal kapcsolatosak. Hogy lehet modellt találni vidéken?
2010. dec. 9. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Odamész egy szimpatikus archoz, és megkéred.
2010. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi számít olcsónak? Mi a suliban 10 fős csoportban dolgoztunk, másfél óráig ült a modell, és mindenkinek kb. 150 forintot kellett fizetni egy alkalommal. Tehát ha összeszámoljuk, kb. 1000 forintot kért el óránként a modell.
2010. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát attól is függ, hogy milyen szintű és fajta gyakorlásról van szó, ha más nincs, megteszi egy jó fénykép, bár persze nem ugyanolyan. Vagy fogsz egy tükröt, az önarckép jó kihívás. Amúgy meg kérd meg egy nyugodt és türelmes barátodat, vagy keress valaki másik rajzost, rajzoljátok egymást, mindenki nyer.
2010. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval,ha mondjuk meghírdetném,hogy modellt keresek portrézáshoz 1000Ft/óra díjjal,akkor az elfogadható a modell részéről?
2010. dec. 9. 12:40
 5/13 anonim ***** válasza:

én modellkedek a képzőművészetin, és elárulom neked, h nem adnak ennyi óradíjat az aktmodell állásértsem, pedig azért 50 fiatal előtt ... hm ... szal bevállalós


lényeg h nem hiszem h nehéz lenne találni, írd meg hol lax, talán segíthetek

2010. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Tata városában a "műterem" mondjuk úgy.. Főleg arcokat szeretnék rajzolni így az elején, később majd meglátom.

Egyébként hogy szokott történni, csak bent ,vagy kint is szoktatok modellkedni rajzhoz?

2010. dec. 9. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, aktot semmiképp sem modellkedek kint, portrézni vagy ruhás egész alakosat már annál inkább- de csak tavasszal, vagy nyáron.

Amúgy felénk a portré 200, az akt 300 óránként, szóval ha tatai lennék, ugranék az 1000ft-os órabérre. Garantált, hogy legy modelled :-D

2010. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Aktra nem is gondoltam :) szerintem én szégyenlősebb lennék,mint a modell:))
2010. dec. 10. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig ne tudd meg h az aktmodell srácokat is kb úgy kezelik mint az almát, mint festendő tárgyat, és a fél egyetem ki-be mászkál, míg ott állok a tömeg előtt egy farokban :)

ez mondjuk már megszokott, meg modelleknek is csak pár alkalom kérdése, aztán meg lehet szokni


Ja és a jó hírem, tatabányai fiút tudok neked, ha kell, tatait nem ismerek, de sztem nincs az messze. Hozzánk jár rendszeresen egy tatabányai 19 éves "aktkodni", akkor az arcot sztem simán bevállalja ...


Ha kell, keress meg privátban!

2010. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ja és kint is szoktunk persze, pl. nyaranta vannak művésztáborok, ahol szintén minden igény előfordul ... de hát ilyen időben azért mégse
2010. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!