Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért olyan különleges Mona...

Miért olyan különleges Mona Lisa mosolya?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy sikerült úgy megfestenie, hogy mindig "rád néz", de a mosolya miért olyan különleges, ahogy azt mindenki mondja?
2010. dec. 16. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy rakat fölösleges baromságot magyaráznak bele :)


Szegény Petőfi egy naplementébe miért vizionálta bele a király bukását? Valószínűleg ő sem tudja, de sok okos ember azt mondta, tehát úgy van :)


Egyébként megnézed. Ha neked különleges, (és tényleg neked, nem azért mert egy rakat vízfejű azt mondta) akkor különleges. Lehet, hogy nekem nem, de neked, igen :)

2010. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom mitől vannak úgy elájulva tőle pedig én szeretem a festészetet. Szerintem Mona Lisa nem is mosolyog inkább derűsen néz, de legvégső esetben is csak "bazsajog".
2010. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána az archikus mosolynak, nem csak a Mona Lisán, hanem több ókori festményen és szobron megfigyelhető... Könyveket írtak tele vele, pár sorban nem nagyon lehet leírni, miért olyan a Mona Lisa, amilyen, mivel nem túlságosan értek hozzá, nem is próbálkozok, de sok apró részlet összhatása az, amit a szemlélő lát.
2010. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert a festőnek egy hihetetlenül összetett érzéseket kifejező arcot sikerült megfestenie. Nemcsak mosolyog mert vidám – azt könnyebb is lenne ábrázolni – hanem van a tekintetében valami sokatmondó, ironikus, talán némi szkepticizmus is, de leginkább mintha titkolna valamit, ami őt boldoggá teszi, de nem mondja el senkinek, mert azzal elvész a varázsa..

Lehet leugatni, hogy belemagyarázom, de én ha ránézek az arcára, ezt érzem. És én is így nézek, ha ilyesmiket érzek.

Szóval elképesztő képességek kellenek ahhoz, hogy egy ennyire összetett arckifejezést valaki ábrázolni tudjon.

És egy ilyen érzéseket tükröző arckifejezés ábrázolására valószínűleg nemigen volt még példa abban a korban – ezért is válhatott ennyire híressé. Ha ebben a korban készül, talán nem váltana ki ilyen hisztériát, mert jelentősen megnőtt a befogadóközönség ingerküszöbe. De akkoriban elképzelhető, hogy ez nagy különlegességnek számított.

Ha valami, amit belemagyaráztak "nem talált", egyáltalán nem baj, sőt, az is pont hogy fokozza a varázsát, hogy annyi gondolatot, sejtést indít meg, és annyiféleképpen értelmezhető. Ha épp titokban szerelmes vagy, és ránézel a képre, úgy érzed, ő is titokban szerelmes. Ez még az a tényező, amitől egy mű jó eséllyel naggyá válhat.

2010. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nézz utána az archikus mosolynak, nem csak a Mona Lisán, hanem több ókori festményen és szobron megfigyelhető"

bocsi, akkor lehet, hogy tévedtem abban, hogy a Mona Lisa az első közt volt összetett-érzelmeket-tükröző-arckifejezés-megfestésileg, de ez nem változtat lényegesen a véleményemen.

2010. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
szerintem kakxlnxa kellett
2010. dec. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!