Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi legyen a harmadik név? Mi...

Mi legyen a harmadik név? Mi illik oda?

Figyelt kérdés

Regényembe három lánynévre van szükségem.

Eddig kettő megvan: az egyik Dóri, a másik meg Klaudia.

A harmadiknak mi legyen a neve? Olyan kéne, amit ha kimondjuk őket egyszerre, illik oda közéjük.

Nekem nem jut semmi az eszembe!


Előre is köszi a válaszokat!


2011. jan. 8. 06:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ottilka
2011. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem mondani, szerintem valami mássalhangzóra végződő név lenne jó. Vagyis úgy gondlom,az illene oda.

De köszönöm a válaszodat!

2011. jan. 8. 07:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát tudod, ezt a kérdést nem tenném fel, hanem addig agyalnék, amíg ki nem találok valami jó nevet. Mert ha még ez sem sikerül, hogyan akarsz megírni egy egész regényt?
2011. jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
2011. jan. 8. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Pedig én még mindig azt mondom, hogy végy erőt magadon, és gondolkodj, mert egy könyvet megírni nagyon nehéz. Hidd el, én már csak tudom :)

De azért segítek: én a Rékára vagy Emmára gondoltam.

Viszont elmondom, miért nem jó még, ha mással találtatod ki a karakterek neveit: mert abban van egy kis hazugság. Tudod azt mondják a nagy írók, hogy kitalálsz egy szereplőt, és huss, jön a név előbb-utóbb, és ez tényleg így van. Mert most mondhatok neked Rékát, de talán az a név nem is illik a személyiségéhez, és erre csak félúton jössz rá. Szóval egy Emma nem olyan, mint egy Réka, és az nem olyan, akár egy Babett :)

Erre ráérez az ember, szóval azt mondom, vedd elő a naptárat és böngéssz, próbálgass. És először a karakter alapjelleme legyen meg, csak utána a neve :)

2011. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Oké, kitalálok valamit egyedül!
2011. jan. 8. 09:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, a magam részéről sok sikert kívánok hozzá :)
2011. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anna, Hanna, Aranka
2011. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én semmi közöset nem látok ebben a kettőben sem. Szerintem a Linda, Vanda és Amanda összeillenének.
2011. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha mássalhangzóra végződjön akkor Odett, Ivett, de általában a női nevek magánhangzóra végződnek, attól olyan nőiesek.
2011. jan. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!