Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi szükség van a művészet...

Mi szükség van a művészet tudományosítására?

Figyelt kérdés
Nekem legtöbbször mentális maszturbációnak tűnik, amit a művészetteoretikusok művelnek. Mi szükség van az ilyenekre?
2011. jan. 17. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hogy még több embernek legyen miből megélnie.
2011. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Semmi. A művészet és a tudomány két tök eltérő dolog, nem lenne szabad keverni a kettőt, mert abból jó nem sül ki. Kik azok a művészetteoretikusok amúgy?
2011. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

"művészetteoretikusok amúgy?"


Kitalálnak ilyen álszakmákat sajnos egyre több van.Én olyat láttam hogy környezetvédelmi pszichológus.Majdnem ejakuláltam!

Egyetemeken indítanak ilyen szakokat. Már várom mikor diplomázik az első macskafing analizátor.

2011. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kiket tartok "mentális maszturbálóknak"? Egyetemi tanulmányaim alatt sokakat megismerhettem: Erwin Panofsky, Michel Foucault, Jacques Derrida, Claude Lévi-Strauss, Max Imdahl, Friedrich Kittler, Hans-Georg Gadamer stb.


Amúgy, igen, első válaszolónak vhol igaza lehet: ezeknek az embereknek is vhogy pénzhez kell jutni (ha már festeni, zenét szerezni, irodalmi művet írn stb. nem tudnak).

Mindenből tudományt csinálnak az akadémikusok: zenetudomány, irodalomtudomány, kultúratudomány, jeltudomány (ez a titkos kedvenc - persze idézőjelben "kedvenc") stb.

2011. jan. 18. 01:07
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Ne is mondd! Mindig azt mondom, amennyire szeretem az irodalmat, annyira utálom a belemagyarázást. A verselemzéseket meg egyéb kamutudományokat. Hogy Kovács Jóska Mucsaröcsögei lakos szerint a költő itt azt akarja mondani, hogy sz.rnia kell. Áhh:@ Annyira felidegesít ez a sok baromság! A gyönyörű megfoghatatlan dolgokba ökörségeket akarnak magyarázni. Magamról tudom, (néha írogatok), hogy az nem úgy megy, hogy eltervezed, hogy itt most azt akarod mondani, hogy sz-rnod kell, hanem jön egy kép az agyadból és leírod. Nem gondolkodsz rajta. Röhej...
2011. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*mucsaröcsögei, kis kezdőbetűvel. sry
2011. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Jézusom, micsoda "szakmák" vannak.


"Erwin Panofsky, Michel Foucault, Jacques Derrida, Claude Lévi-Strauss, Max Imdahl, Friedrich Kittler, Hans-Georg Gadamer stb."

Ezek azért elég nagy nevek. Mit tanultál?


Én azt bírom a legjobban, amikor valamit olyan módon igyekeznek megmagyarázni, hogy szerintem ők maguk sem értik, így az olvasók sem, csak elhisszük, hogy ez biztos valami nagy tudományos dolog, mivel semmit nem értünk belőle, de jól hangzik. Pl. Derrida...


Gondolom ismered a mezőelméletet... a művészet meg a tudomány két külön mező, és én még mindig úgy gondolom, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz. De a tudomány úgymond "elfogadottabb" és sok mindenre ráteszi a kezét.

2011. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vizuális kultúratudomány az SZTE-n, de tanultam már irodalomtudományt, sőt filmtudományt is. Az a "legszebb" az egészben, hogy szinte vmennyi művészetelméleti tanulmányban találni önellentmondás(oka)t, ami persze nem is meglepő, mivel ennyi ömlesztett okoskodás után maga a teoretikus is egy labirintusban érezheti magát. Hát még az olvasó...
2011. jan. 19. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nekem legtöbbször mentális maszturbációnak tűnik, amit a művészetteoretikusok művelnek."


Én se látom sok értelmét, de azért elég primitív ez a megjegyzés. Bármire rá lehet mondani, hogy "mentális maszturbáció", ami nem érdekel. Szerintem mentális maszturbáció az egész irodalom és az összes tudomány, nyomás, menjünk kapálni (vagy vissza a fára)!


Elvileg a művészet elméleti vizsgálata arra szolgál, hogy szilárd alapokra helyezze a kritikát, a kritika pedig arra szolgál, hogy standardokat adjon a művészetnek és a művelődő közönségnek, így a művészet egyre jobb legyen, a közönség pedig egyre műveltebb. Ez az elképzelés. Hogy aztán persze ez a gyakorlatban ebben a formában nem valósul meg, az más kérdés.

2011. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!