Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanulhatok meg festeni/...

Hogyan tanulhatok meg festeni/rajzolni?

Figyelt kérdés
Van tehetségem hozzá, de az utóbbi 5 évben nem foglalkoztam vele, most vagyok 20 éves, most kezdett el foglalkoztatni újra, és fejlődni szeretnék.
2011. jan. 24. 14:56
 1/6 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, keresek különféle képeket, és eleinte azokat kezdem el lerajzolni, esetleg veszek könyveket, amik ezzel foglalkoznak
2011. jan. 24. 14:57
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Vedd ki könyvtárból vagy esetleg vásárold meg. A könyv felénél járok és idáig nagy a változás. Van több könyve is, de érdemes ezzel kezdeni.

2011. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van tehetséged hozzá, és meg is akarsz tanulni rajzolni, ne könyvekből, meg ilyen 4 napos tanfolyammal tedd, mert nem fogsz tudni megtanulni, ez nem olyan amit meglehet...ugyanolyan naív szinten maradsz.

Hogy mi kell hozzá?:

kitartás, elhatározás (elhivatottság)

és sok-sok gyakorlás...

ennyi.

Keress szakköröket, (az országban rengeteg van..) lehetőleg olyat ami képes képz. müvészeti felvételi előkészítésére is, mivel ott biztos színvonalas oktatást kapsz. Nemcsak rajzban, festésben is konzultál veled a tanár.

Szorgalommal akár 1 év alatt feltudod egy magas szintre vinni a rajzaidat.

Ha mégsem ezt választod, és inkább otthon rajzolgatsz egyet jegyezz meg, soha ne rajzolj képekről, képek után, csakis a valóságról!! ( beállítasz egy csendéletet, vagy magadat, tükörből, kezedet, szemedet, lábadat...)

képekről csak torzított képet tudsz rajzolni, nem látod az anatómiát, nem érted meg a formákat..stbstb

Amikor 13 évesen elkezdtem a rajzolást ez volt az első amit megtanítottak, és pár évre már nem volt gondom a rajzzal,sőt országos rajzversenyeken nyertem (én mondjuk nem jártam szakkörökbe, de ahova müv. iskolába jártam ott megvolt a gyakorlási lehetőség..és később a fősuliban is...)

A rajzot amúgy sosem késő elkezdeni.:)

2011. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Járj kurzusokra, vegyél könyveket(én Gene Franks, művészképző mesterkurzusát ajánlom, mert ez a kötet még sokat segíthet),másolj híres rajzokat,szobrokat stb.(lehetőleg az utóbbit igényesen,mert megismerheted a művész vonalvezetését,stílusát stb. amit majd később felhasználhatsz).

Lemaradni nem maradtál le semmiről se, ha meg szeretnél tanulni rajzolni rengeteg kitartás kell.

Ez a hsz-em elég nyers volt,de ennyit tudok most ajánlani :)

2011. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a portréfestés-rajzolás technikáját fejlesztettem föl szerintem autodidakta módon.Gyermekkoromban különböző katalógusok portréit másolgattam,mert megfogott egy-egy tekintet.Nagy mesterek ceruza és ecsetvonásait ezáltal automatikusan próbáltam átültetni.Később természetesen sok-sok tanulmányrajzon keresztül fejlesztettem arányérzékemet,nemcsak iskolai körülmények között.Ez munka a javából.Amiben a legtöbb örömöm van,az ma is a portré.Ezt,ha módom van rá,köztéri körülmények között is gyakorlom.
2011. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!