Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szóltok az alábbi rekláman...

Mit szóltok az alábbi reklámanyaghoz?

Figyelt kérdés

Ez a könyvem bemutatásán lenne, de mindenképp érdekelne véleményezés:

Ha varázslókra, sárkányokra, vámpírokra, vagy csak épp seprőn lovagló Harry Potterekre számítottál, el se kezd az olvasást. Nem vagyok tündér, sem pedig vérfarkas. Éjszaka nem változom denevérré, és gyilkolni sem szoktam.


Nem egy átlagos könyvet „tartasz” a kezedben, hisz én sem vagyok átlagos. A mai fiatalok, ha könyvhöz nyúlnak, akkor ott vámpírok, vagy vérfarkasok lapulnak a háttérben. Pedig ez csak egy divat. És lassan azt is elhiszik, hogy az örök élet igaz, amit a vámpírlét nyújthat.


A nevem Leila Hamilton, mint ez már köztudott, hisz a honlapomon barangolsz.


Hadd adjak neked egy olyan történetet, amiről a mai világ szól. Miért reppenjük a képzelet világába, amikor még azt a világot sem ismerjük, ahol élünk?


Szóval, mielőtt tovább olvasol, nincsenek vámpírok sem sárkányok.


Mielőtt megírtam a történetemet, arra gondoltam, van egy dolog, ami nincs korhoz kötve.


Na, ez ugye a szerelem. Ez az érzés nincs korhoz kötve, érzi ember, állat, de még a növényvilág is szereti a társát. Gyakran van úgy, hogy egy koncerten megszeretjük az előttünk tomboló énekest, és azt hisszük sosem látjuk őt viszont. Mégis megesik, hogy a sors véletlen az utunkba sodorja őt egy későbbi alkalommal. Apropó! Véletlenek viszont nincsenek.



"Nem hiszek a véletlen találkozásokban. A világ törvénye olyan, hogy ami egyszer elkezdődött, azt be is kell fejezni. Nem valami nagy öröm ez. Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá. Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés. Azt hisszük, játszik velünk valaki. De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben... két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak akkor, amikor megértek e találkozásra." Márai Sándor-tól idéztem és ugye igaza van!


Szerintem egy érdekes téma lehet a mindennapi élet, főleg ha valaki olyan, mint én és szappanoperaként éli át a történéseket. Szerelem, szenvedés, könnyek és elengedni azt, akit szeretsz, mert ugyebár a szerelem erről szól. Aki menni akar, el kell ereszteni.


Tartsatok velem, és ismerjétek meg, milyen az, szeretni önfeledten csak szeretni. Hiszen a világ erről szól. Lehetünk mi királylányok, és a szőke hercegre is várhatunk, de egyszer eljön az idő és felébredünk, s talán még arra is rádöbbenünk, hogy sárkányok sem léteznek.


2011. febr. 16. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik. Fölösleges annyi mondatot pazarolni arra, hogy ez nem fantasy regény. Ezt kb pár szóval, vagy 1 mondattal le lehet írni. Ugyanakkor nekem nem nagyon derül ki semmi a könyvről. Oké, szerelemről szól, és arról, hogy nincsenek véletlenek. És még miről? Számtalan ilyen történet van, mitől lesz ez különleges, mért kéne elolvasnom? Nem kelti fel egyszerűen az érdeklődésemet ez a reklám.
2011. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"A mai fiatalok, ha könyvhöz nyúlnak, akkor ott vámpírok, vagy vérfarkasok lapulnak a háttérben." Nem kell az ott.

"Szerintem egy érdekes téma lehet a mindennapi élet, főleg ha valaki olyan, mint én és szappanoperaként éli át a történéseket." Nem kell az egy.

Hirtelen ennyi hibát találtam a mondatszerkesztésben.

A stílussal több baj van: álatlánosításokat, nem jó érvelést, közhelyeket, ismétléseket használsz.

2011. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a könyv is ilyen szócséplő, nem olvasom el. :P
2011. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek olvasni... és mindig elolvasom az ajánlókat a könyveken, abból jön le nekem, hogy milyen is a könyv (régiekbe beleolvasok :) )


Viszont :( sajnálom, de hihetetlenül szar lett ez.. pár hét mulva újra olvasd át.. és látni fogod..


Már ott elegem lett, hogy kiemelted kétszer is, h mi NINCS a könyvben.

Nem is olvastam végig.


Ha azt olvasom, h ez nincs meg az nincs a könyvben, akkor semmi sem lesz...


ergo leteszem a könyvet, még akkor is, ha egy izgalmas sztorit rejt....

2011. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára épp ezt olvastam. Íme egy nagyon jó könyv frappáns ajánlója:

"Tizenkét évi csendet tört meg Filip David (1940, Kragujevac) az Álom a szerelemről és a halálról című regényével, amely eredeti formával ragad magával. A Kisregény a szerelemről az ifjú és tanult Jákob története, aki az igaz nő után kutatva megjárja az élők és a holtak, az emberek és a szellemek világát, átutazza Kelet-Európát, így jut el Zimonyig, hogy ott jegyesével a halálos nász titokzatos szertartásában végre egyesülhessen. A regény második része az autista Erik Weiss sorsát követi nyomon, aki egy bánsági zárt intézetben nevelkedett, melynek fiatal lakói a második világháborúban orvosi felügyelet nélkül maradva különleges bandába verődnek. Magától adódik a kérdés: kik az őrültek, ők vagy a külvilág? Az Álom a szerelemről és a halálról az emberi szenvedésről és gyűlölködésről, a történelem sötét útvesztőiről szól, melyeknek egyedüli ellenszere a szerelem. Filip David a szerb társadalom eszméléséről, a kisemeber vergődéséről és igazságáról szól: hogy az egyén nem felelhet nemzete bűneiért, de nem is zárkózhat el azok elől. Szerbia napjainkban önmagával van haragban, vallja az író."

2011. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is ez fogalmazódott meg, mint az előttem kommentelőkben: erőltetve bizonygatod, hogy miről nem szól a könyv, talán nagyobb hangsólyt kellene fektetni arra,hogy miről szól.
2011. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kisregény a történetemet követi nyomon, ahogy egy fülledt nyári napon, a régi kedvesem társaságában, egy koncerten tombolva,

tekintetem találkozik egy csodálatos lény, vonzó kék szemeivel.

Ott, akkor, azon a koncerten, mélyen megmozdult bennem

valami, de csak másodpercek töredékéig tarthatott csupán, főleg mikor kiderült, hogy már kiszúrt magának valakit.

Ő volt a kishúgom.

Igazából nem harcoltam, nem is érdekelt,

már nem gondoltam rá, legalábbis, mint férfira

nem. A későbbiekben összetalálkoztunk, és baráti szálak szövődtek

kettőnk között, mialatt, ő beleszeretett a húgomba.

Kissé sajnáltam, de én akkor még mással voltam. Ahogy teltek az évek, megtanultam a szakítás fájdalmát, és Adam Menchester karjaiba menekülve, újra érezhettem, milyen nőnek lenni.

A kapcsolatunk ennyiben maradt csupán, csak szex és más

semmi. Még csak bele sem mertem gondolni, hogy egyszer beleszeretek a srácba. Persze, amit nem akarunk, azt általában bevonzzuk magunkhoz, a mágneses terünkbe.

Szerelmes lettem, és nem mertem feltárni az érzéseimet,

hiszen tudtam, hogy Adam számára csak a testem nyújt kíváncsiságot, hiszen annyiban maradtunk a kapcsolat elején: csak szex és más semmi!

De akkor mi lesz velem a továbbiakban?

Meddig bírom a titkot magamba folytani?

2011. febr. 16. 12:38
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek és javítok rajta, ez csak egy hirtelen jött szöveg volt. Ezt utálom legjobban mikor tartalmat vagy jellemzést kér a kiadó :D xD
2011. febr. 16. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Hangsúlyozod, mennyire nem vagy átlagos, aztán belevágsz egy még lerágottabb csontba, mint a varázsló- és a vámpír-téma.
2011. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!