Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért legyek gitártanár/miért...

Miért legyek gitártanár/miért ne? Már abbahagytam egy elég jó szinten, érdemes újra belefogni, hogy konziba menjek aztán meg tovább? Nagy zenészek! Mit szóltok hozzá? 20/L

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Csak sok idő, a konzi minimum 3 év, aztán egyetem még 5, szóval 28 lennél, mire befejeznéd.

Én konzit végeztem, hivatalosan zeneiskolában taníthatok.

Csakhogy semmit nem tanítottak meg a tanításról. Csak zenélni, meg a járulékos dolgokat (szolfézs, összhangzattan, zeneirodalom, népzene, zenekar, stb.).

De azt, hogy hogy mutassam meg a kisgyereknek, hogy tartsa a kezét, módszertant, gyerekpszichológiát, stb., egyáltalán nem. Szóval konzi után még az ember nem alkalmas tanításra, csak papíron.

Persze ha nem sajnálod a nyolc évet rá, akor hajrá!

2011. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az az álmod akkor ne add fel!!!!!!!!!!

Ahhoz hogy valaki jó tanár legyen ahhoz nem kell semmi papír mert ha érted az egészet akkor és jó a zenei érzéked és az emberek íránti tűrelmed akkor onnantól csak is rajtad áll a dolog!Most tettem fel én is egy kérdést csak én a dobok mőgé szeretnék vissza jutni valahogy!

2011. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

első válaszoló!konzival hivatalosan nem taníthatsz zeneiskolában.vagy diploma kell,vagy,hogy végzős hallgató legyél valamely zeneművészeti karon.ezt jó ha tudod.

kedves kérdező!nem kötelező konziba járni az egyetem előtt.bárhonnan felvételizhetsz.van egy gyakorlati és egy elméleti rész.tehát gitározni kell+szolfézs,összhá.először is azt kéne tudni,hogy alkalmas vagy-e egyáltalán.ha tehetséges vagy,készülj rá és próbáld meg.de a tanárod jó esetben tudja hogy alkalmas vagy-e.még jobb esetben te is el tudod dönteni...:) tájékozódj!!!pl menj el a hozzád legközelebb lévő zeneművészeti karra(van győrben,szegeden pécsen debrecenben,miskolcon és pesten),(ha épp nincs kiszemelt tanár vagy egyetem) és keresd meg a gitártanárt,játssz neki és kérd ki a véleményét.

2011. máj. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mégvalami:nyilván tudod mit csinál egy gitártanár... azt csak el tudod dönteni 20 évesen,hogy szeretnéd-e azt csinálni...sok örömet lehet benne találni.lehet igazán izgalmas, de borzasztóan fárasztó is. ez a te alkatodtól függ.hogy jól érzed-e magad a szerepben.arra számíts,hogy nem becsülik és nem fizetik meg a munkádat.ha zeneiskolában tanítasz kinevezett tanárként,kb 90 ezer forint a nettó fizetés teljes állásban.akárcsak a többi f1 kat.-ba tartozó közalkalmazottnak.ha van mastered,akkor kb 100 ezer.de vállalhatsz másfél vagy két állást is.ha minden nap 8 órát tanítasz,a fizud kb 140 ezer ft nettó.ez lehet egy negatív érv...szóval nem a pénzért csináljuk:) ...egy diplomás gitártanár
2011. máj. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!