Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » "Egy fa élete" témában kellene...

"Egy fa élete" témában kellene valamit rajzolnom/festenem. Nincs esetleg ötletetek?

Figyelt kérdés
Agyaltam rajta sokat, de semmi elfogadható nem jutott az eszembe... Nagyon megköszönnék egy-két tippet!! :)
2011. febr. 20. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyik tippem, hogy megcsinálhatnád a fát úgy, hogy megrajzolod "rendesen" a lap közepére, majd ezt tükrözd le függőlegesen (tehát ahol a fa gyökere van, ha megfordítod a lapot oda rajzold a másik fát, a gyökerük érjen össze). Így meg tudnád csinálni mint a 4 évszakot. Esetleg mind a 4 évszakhoz a fél fa alá rajzolhatsz egy padot, amin először kismama ül, aztán a második alatt gyerekek, majd a 3. alatt felnőttek, a negyedik alatt meg öregemberek.

Egyébként:

[link]

Hátha megihletnek a képek:)

2011. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk csinálhatnád úgy, hogy előkapod a biológiakönyvet, aztán írsz/rajzolsz egy képregényt. Pl. apu és anyu szerelméhez a odarajzolod a beporzást... Aztán odarajzolod az éretlen gyümölcsöt, az érettet, a magot, amint kibújik tavasszal a földből és aztán ahogy fává cseperedik és felnő. Megér pár tavaszt és őszt, madarak fészkelnek rajta. Aztán amikor már szépen meghízott, akkor a gonosz favágók véget vetnek az életének.
2011. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is jó lenne, ha bemutatnád a fa életét, ahogy egy család elülteti a csemetét és a fa együtt nő fel a gyerekekkel. Persze ehhez fel kellene osztani a rajzfelületet is afféle képregényes stílusban.
2011. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el Andersen karácsonyfás meséjét és azt próbáld lerajzolni.
2011. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek hatására az én képzeletem is beindult. Ilyenek eszembe sem jutottak, köszönöm szépen! :)
2011. febr. 20. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Erre készíted a pályázatot?

[link]

2011. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne egész öreg fa is. Több száz éves fenyő, vagy ilyesmi, és csemetekorától végig lehetne követni pár fontos eseményt(történelmi, mondjuk) amit a fa "látott", "megélt". Tudod, szokták mondani, ha a falak beszélni tudnának... ez szerintem a fákra is igaz.

Szóval végigélt forradalmakat, háborúkat, de a modern korban kivágnák, mert bevásárlóközpont épül a helyére. Ez elég drámai lenne. Bár nem tudom, milyen pályázatra kell, lehet jobb ha valami könnyedebb témát választasz, tehát négy évszak, meg ilyenek.

2011. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remek ötleteket kaptál,kiegészíteném a sajátommal.Egy,már meglévő saját képről beszélek.Rajzolj egy öreg,göcsörtös,odvas fát,melynek a gyökérzete életet adóan összefonódik egy fiatal facsemete gyökerével.A háttérben naplementét,napfelkeltét egyaránt jelképező ábrázolást javaslok.A facsemete fölött kitárt szárnyú fehér galamb fontos szimbólum.A kép lényege az élet folytonosságát,megújulását hirdetni.A galamb a jövőbe vetett hitet,reményt fogalmazza meg.
2011. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kötelező volt bevinni egy munkát rajz órára, a pályázatra csak az küldte be, aki szerette volna. :)

Mindig is irigyeltem az ilyen fantáziával rendelkező embereket. Köszönöm, hogy írtatok!

2011. febr. 28. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!