Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Netről megtanulhatok-e zongorá...

Habibi kérdése:

Netről megtanulhatok-e zongorázni, ha igen hogyan? Nagyon szeretnék!

Figyelt kérdés

már húztam le billentyűzetet , csak nem tudom mit hogy állítsak be. Nagyon szeretnék zongorázni, de nincs zongorám és a suliból már kiöregedtem :( segítenétek?

köszi :)


2011. febr. 21. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Youtube-on elég jó "how to"-k vannak fent. Én nem zongorázok, csak láttam hogy egy-két híresebb dalt amit elzongoráztak, azt meg is mutatják hogy kell. Pl. Clubbed to death.
2011. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Zongorázni nem. Különben hány éves vagy? 23 éves korig minden tovbbi nélkül lehet suliba menni, utána kicsit macerásabb elintézni, de el lehet.

Netról zongora nélkül nem tudom elképzelni, mit tanulnál meg. Valamit nyomkodni, de az a zongorázástól igen messze áll, ha eléd raknának egy billentyűzetet, nem bírnál rajta játszani ezzel a "tudással".

2011. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én így tanultam meg yiruma kiss the rain-t (hallgasd meg) nagyon sok gyakorlás kell hozzá és valaki aki esetleg tud segíteni. Én például évek óta járok zene suliba de nem zongorára tehát nekem ez volt a kis segítség. Úgy kezdtem h először a jobb, majd a bal kezet tanultam meg, és egy ütemet rengetegszer játszottam el, és ha már úgy megy h nem kellett néznem valamelyik kezemet akkor próbáltam a kettőt egyszerre, ja és kezd egy egyszerű számmal ami már benne van a füledbe. sok sikert
2011. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
az első lépést el felejtettem szerez egy zongorát v szintit
2011. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) 18 vagyok, de a környékemen csak úgy vesznek be ilyen korban zenesuliba, ha már rendelkezel vmi tudással , ami nekem nincs :( szintim van, akkor az jó?
2011. febr. 21. 20:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy magán zongoratanár jobb lenne.
2011. febr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Igen, de ez nem lesz egyszerű. Legjobb lenne magántanárhoz járni, és lehetőleg már előtte némi zeneelméletet tanulni (ha eddig még nem találkoztál vele).

Ha már Net', akkor elmélethez például ez sztem elég jó:

http://www.youtube.com/watch?v=6gHEIF0rT2w

Zongoratanuláshoz pedig mondjuk ez:

http://www.youtube.com/watch?v=vphWgqbF-AM

Vagy még inkább ez:

http://www.youtube.com/watch?v=9zgocAY3wD4


A Rossz Hír:

Zongora beszerzése ajánlott, de ami az árát illeti, milliós nagyságrendű összegben érdemes gondolkodni. Olcsóbban beszerezhető példány szerintem szóba sem jöhet - az ócska hangszerek nagyon rossz állapotúak, a hangolásuk drága, a felújításuk reménytelen, leginkább csak dekorációnak alkalmasak. :(

A "szinti"-t nem ajánlom, mert több értelemben is igen távol áll a zongorától (ámde' ha NEM kifejezetten a zongora, hanem a billentyűzés úgy általában érdekel, akkor teljesen megfelelő).


A Jó Hír:

Jó ötlet viszont egy digitális zongora, vagy egy hordozható digitális zongora beszerzése, ami lényegesen olcsóbb, úgy 120 000 - 200 000 forinttól újonnan beszerezhető, szerencsés esetben valamivel kevesebbért is.


Technikai részletek:

Ezesetben a megbízható márkához mindenképp célszerű ragaszkodni; használt hangszerben pedig sohasem bízunk, amíg szakember meg nem vizsgálta.

Fontos, hogy a hangszer "zongora kialakítású billentyűzettel" legyen ellátva (a legtöbb szinti-nek inkább orgonáéhoz hasonló a billentyűzete). A billentyűk szélessége legyen 1 hüvelyk (mint a zongorán). A billentyűzet legyen "billentés-érzékeny", ÉS "súlyozott", és lehetőleg legyen képes éreztetni az "elengedési pontot"; egyébként az is nagyon jó, ha fokozatosan súlyozott (graded), de akkor is lehetőleg erősen súlyozott legyen, VAGY: legyen kalapács-mechanikás. A hangterjedelme legyen úgy 6-7 oktáv, azaz lehetőleg legyen rajta 76-88 billentyű, de 4 oktávnál biztos hogy többre lesz szükség. Mindenképpen több, mint 16 hang "polifóniára" legyen képes, de jobb, ha ez az érték magasabb, mondjuk 32, 64 vagy több (az egyszerre megszólaltatható hangok maximális száma); persze az előbbiek mellett ezzel már nem szokott gond lenni. :)

Fontos még a pedál: egy sustain pedal-ra is szükség lesz - a többi pedál nem nélkülözhetetlen.

No és legyen az bármilyen hangszer, azért tudjon tisztességes zongora-hangzást produkálni, legalább egyfélét...


...és igen, legjobb azt gyakorolni, ami lelkesít... ;)

Sok sikert a zenéléshez, sok örömet szerezzen neked, no és persze azoknak is, akik majd hallgatják a játékod'!

2011. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy meg lehet. de csak akkor, ha jó a hallásod.

Én zongorázok 5 éve, de tesóm egy órát se vett soha. Ő mégis jobban játszik mint én?

Miért? mert jobb a hallása.

megmondom én mit csinálok: fogom a kottát és próbálok minden hangot úgy lejátszani, ahogy írva van.

Tesóm párszor meghhalgat egy darabot, leül és egyszerűen próbálgatja a hangokat, amíg el nem találja.

Harmadikra menni szokott neki.

Nem ismeri a kottát, az ütemeket, a nyújtott- és módosított hangokat, a físzétéseket, az ütemet, semmit.

Csak hallás után.

2011. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat :)

akkor ezek szerint van hallásom? mert suliban volt egy régi zongora és azon próbálgattam (titokban, mert nem szerették a tanárok, ha rajta játszott valaki) a dolgokat, amik eszembe jutottak és sikerült is :)igaz nem szólt szépen, úgy hm.. rezonált vagy mit csinált , "kongott", de jó volt , úgy szerettem még nézni is. Magántanáron gondolkodtam én is, de most épp felvételire kell készülnöm (orvosi, külföld) és nem fér bele az időmbe, sajnos.Az egyetemről pedig nem fogok haza járni max. 1X évente és azért kár venni zongorát, mert úgysem lennék itthon, magammal vinni pedig elképzelhetetlen. De azért köszi mindenkinek :)

2011. febr. 22. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell méregdrága hangszer az elején. Ha nem tudsz semmit a billenytyűs hangszerekről, akkor érdemes lenne körbekérdezni az ismerősök között, hátha van valakinek szintetizátora (elektromos orgonája). Azt kölcsönkérni 1-2 hónapra (vagy gyakran meglátogatni az ismerőst, talán még tudna is valamit tanítani, ha már úgyis van neki hangszere), ha lehet és ha bejön, akkor lehet nézni kisebb (5 oktávos) szintit, amin el tudsz indulni. Ha már rákaptál az ízére, akkor érdemes nagyobban gondolkozni, de az elején ne vegyél nagyot, mert ha mégsem jön be csak kidobtál egy rakat lóvét a semmiért.
2015. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!