Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Őszinte véleményt kérek...

Őszinte véleményt kérek versemről! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenkiben felmerült már az érzés, hogy menne szépen az útján, de valaki szépen az útjába áll, és elég nehéz eltávolítani onnan. A versem erről szól!


Lávám könnyé készül, de láncra verte egy őr.

Tépi, erőlködik; a fény felé fohászkodik...

A földet sorvaszthatja, virágait onthatja,,

De az acélt, ő fel nem tépheti.

A lánc, mint kalapács, üti velé csak jobban a tőrt,

Akár egy recsegő vityillót, mit szélvihar ostromol, de ő még mindig tűr.

De baltáját a vihar mindaddig belé üti, még meg nem dől.

Útjában gyémántfalak katonáznak, elképeszti, s gyönyörködik,

De a fal untalan büszkén és mostohán dölyfösködik.

Óhajtaná, akkor porrá váltaná e falakat,

De gyávasága sátraz, se a sátrat csak gyengíté ezen erődítmény..


2011. márc. 4. 19:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
se a sátrat helyet DE a sátrat akart lenni
2011. márc. 4. 19:46
 2/12 anonim ***** válasza:
A forma zavaró nekem. Vagy szabadvers legyen, vagy teljesen szabályos. Mintha képzavarokat is éreznék benne. Egyébként nem rossz.
2011. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Izgalmas szókapcsolatok, tetszenek, meg a romantikája is, de ha ilyen klasszikus a téma, akkor kalasszikusabb versforma illene, szóval tisztább rímek, tisztább ritmus kellene ... szerintem.
2011. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik!
2011. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jól sikerült!
2011. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Örülök, hogy tetszik! És az építőjellegű kritikának is nagyon örülök! :)
2011. márc. 4. 20:14
 7/12 habibi ***** válasza:

én ezt a verset engedélyeddel leírom magamnak, mert én is épp most így érzek, amit sugall a költeményed, csak még nem tudta szavakba foglalni. Tehát köszi:)

nos magáról a versről annyit, hogy nagyon szép hasonlatokat használsz, olyan kifejezőek, az ember olvassa és eltudja képzelni , szóval ez nagyon jó. Elszavaltam magamnak, és mélységesen beleélheti magát az ember. Nem tetszik, hogy sok a "de", olyan ellentmondásosnak tűnik ez miatt, viszont nem veszít a bájából.Egyes részeket nehéz olvasni pl. :" A földet sorvaszthatja, virágait onthatja", és nekem elvesz az összképből a befejezés, az utolsó mondat, olyan üressé tesz, ha elolvasom, mintha nem is ebbe a versbe illene, hanem csak oda lenne egy másikból idézve, ami vmi másról szól. De remélem nem bántottalak meg :)

sok sikert és kitartást, csak így tovább ☺

2011. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örültem ennek a kommentnek, számomra megtiszteltetés, hogy leírod magadnak !:)

Köszönöm tőled is az építő jellegű kritikát, és megpróbálok tanulni belőlük!

Ez nagyon jól esett!=)

2011. márc. 4. 20:48
 9/12 habibi ***** válasza:
bocsi, megint én vagyok, csak szeretnék kérni egy becenevet v. művésznevet (a tiédet) és egy címet, amit a vers elejére írhatnék, mert úgy közelebb kerül a költemény a szívhez, ha van gazdája és neve.ezt is köszi (de te ne köszönj semmit)
2011. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Morcinak hívnak a barátaim =).

Címet nem igazán adtam neki, de legyen mondjuk "A barikád", az életem útjának torvaszolójából kiindulva :)

2011. márc. 4. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!