Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adnátok-e véleményt a versemről?

Adnátok-e véleményt a versemről?

Figyelt kérdés

Minden reménnyel


Küzdeni kell, ahogy azt Isten adta,

Ádámnak szólt az ég, az utat mutatta

s ahogy közeleg az ítélet, ő letérdel

bűnösnek vétetik, hagyj fel minden reménnyel.


Paradicsomban a megtiltott almát,

megkóstolta, megérezte vágyát,

kígyó kárörvendve bűnt követel

vétkeztél ember, hagyj fel minden reménnyel.


S mint, a mai nemzedék szenvedve élünk,

kik gonoszak vígak, igazak mi félünk,

szívemet harag és bánat tölti el,

hozd el a békét, vagy hagyj fel minden reménnyel.


Látni véltem a szenvedést, a jóslatot

a világ már egymagában is megromlott

keserű létezés könnyel, daccal s vérrel

harcolj, vagy hagyj fel minden reménnyel!


Vajon megérti már az ember küldetését,

legyőzné-e a kígyót, s önmaga vétkét,

s hogy bátran bízzon, akár hittel,

küzdj ember minden reménnyel.


Várom véleményeteket, kritikátokat. Kérem, megírt publikációmat senki ne lopja, plágiumot ne kövessen el. Ha felszeretné valaki használni akkor kérem nekem írjon email-re.


21/F és már 5 éve írok verseket.


CsN


2011. nov. 10. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik alapvetően, csak kicsit nyomasztó a hangulata. Olyan Himnusz és Szózat hangulatú, hogy mekkora lúzerek vagyunk, és csak szenvedünk, és már csak a remény maradt nekünk. Még ha igaz is ez sajnos. De remélem valami vidám témájút is írtál? Olyat nem tennél fel ide?
2011. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem van vidám témájú is. Ha gondolod, feltehetem. :)
2011. nov. 10. 08:45
 3/10 A kérdező kommentje:

Az álom


Híres messzi földön sétálgatok az örök mezőn,

ahol egy kereszt áll a dombtetőn,

ledőlök a fűbe, nézem a kék eget,

számolva a felhőket lehunyom a szememet.


Álomvilágba zuhanok, végén fény világít,

hol a harc a létért nem nagyon számít.

Körül nézek, figyelek, óvatosan lépkedek,

dobban a szívem, talán mert picit félek.


Hirtelen leszáll körém a fehér köd,

mely közben eluralkodik a kínzó csönd,

hallok egy hangot, felém jön egy tündér,

dobban a szív, s hevesebben az ér.


Meglátom őt, szemembe szemével néz,

arca, gyönyörű szárnya csodát tetéz.

Felém szólal, nevét súgja az angyalka,

szava hallatára békesség uralkodna.


Jön a köd, eltűnik mellőlem a tündér,

visszarepülve az álom lassan véget ér.

Felnyitom a szemem, nézem az eget, felállok,

Visszaemlékezek rá… és nagyot mosolygok!

2011. nov. 10. 08:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék mondani, hogy a Minden reménnyel c. verset ma 01:45-kor írtam meg.
2011. nov. 10. 08:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves és tiszta lelkű ember lehetsz, erős Istenhittel. Rokonszenves vagy..igazán. Sajnos, ezek a versek nem jók. Utánérzések, sablonok. Ha írsz, tedd azt a magad szórakozására. A rím- és ritmusérzéked sem az igazi, "saját" képeid nincsenek..és 21 éves vagy, nem 15..tovább nemigen fejlődsz. Kérlek, ne vedd bántásnak, gonoszságnak - mert minden csak nem az. Légy továbbra is ilyen tiszta ember.
2011. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem veszem semmiféle bántásként :) Bátran veszem a kritikákat is. Hiszen ha nem lenne kritikákat írók, akkor hogy tudnék jobban fejlődni? Igenis,még tudok ez irányban fejlődni. Nekem ilyen a stílusom. Annyira vallásos nem vagyok, de megmaradt hitemből merítem az akarást. Köszönöm véleményedet! :)

Mások véleményét is szívesen várom.

2011. nov. 10. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves CsN,

A versek nem rosszak, bár a lüktetés kidöccenget.

A versnél (a szabadversnél is) a ritmus, a lüktetés a legfontosabb – ha az hordozza a mondanivalót, akkor jó, ha kizökken: prózává válik.

„dobban a szívem, talán mert picit félek” - dobban a szívem, lehunyt szemmel félek


Szeretnék ajánlani egy-két dolgot, amiről úgy érzem, segítene.

Mindennap pár sort olvasni az Evangéliumokból, és Vergíliusból.

Csak úgy, ahogy reggel kinyitod a szemed, teát iszol, olyan természetességgel véve.

Vergílius – időmértékes sorai, az evangéliumok semmihez sem fogható szépsége- a szíved munkáját élteti.

Boldogok, akik emlékezetükben tartják Vergilius vagy Krisztus néhány szavát, mert ezek fénybe borítják napjaikat. – írja Borges

És még egy könyvet ajánlanék, ami érzésem szerint jó lenne neked (főleg az első vers tartalmából gondolva:

Frithjof Schuon: Az emberi állapot gyökerei /Articus Kiadó Bp, 2001

- ha a kiadó nem tud adni, akkor könyvtárban megleled.

[link]

üdvözlet!anonimanna

2011. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen véleményedet! :) Megy a zöld kéz! :)
2011. nov. 10. 10:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Az "erős" kritikusod vagyok. Méginkább megerősíted a véleményemet a jellemedről: derűs és tiszta fiatal vagy. Az, hogy a megtartott hitedből merítesz mára, hihetetlenül nagy dolog (nem üres szavak ezek hidd el: a legmélyebben át is érzem őket). A véleményem - versek ügyében - megmarad ugyan, de azért írj..szépek a gondolataid, érdemes kifejezned őket. Az egész életedhez jót kívánok.
2011. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :) Nagyon szeretek írni verseket, legfőbbként a barátnőmnek, akit nagyon szeretek (L) S sajnos látom a világot, hogy milyen romlott és ezt úgy érzem, hogy nagyon szomorú dolog s mindent megtennék azért, hogy ezt a folyamatot megfordítsam.

Leírom azt a gondolatot, amelyet a Minden reménnyel c versem után írtam. :


"Ezt a verset ajánlom minden ember számára. Tudom, hogy csak egy kis költő vagyok, egy egyszerű ember, de véleményem minden emberért felel. S hogy mi az igazság? A világban tombol a harag s kapzsiság. S mit tehetünk mi emberek? A válasz egyszerű: szívünk hordozza a küzdelmet és a szeretetet." (CsN)

2011. nov. 10. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!