Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a részletről?

Figyelt kérdés

De nagy levegőt vett, és rálépett a hídra. Az vészesen megreccsent. Minden akaraterejével arra összpontosított, hogy ne lefelé nézzen. Megpróbált valami vidám dalt dúdolni magában, de egyetlen sem jutott eszébe. Lépkedett tovább, görcsösen markolva a korlátot. Lehunyta a szemét, majd kinyitotta. Jobb láb, bal láb. Jobb, bal… ismételte magában, míg rá nem jött, hogy összecserélte a két lábát. Viszont már csak néhány méter volt hátra. Még négy lépés… három… kettő… reccsenés-szerű hang volt, mintha egy vastag anyag szakadna el, és mire Will észbe kapott, már tehetetlenül zuhant a mélység vele.


Különös.

Volt már, hogy álmában zuhant lefelé egy feneketlen szakadékban. Teste pörgött, elszédült, lehetetlenül próbált alakokat kivenni a körülötte elmosódott foltokból. Becsukta a szemét, de a foltok még mindig a szeme előtt úsztak. Feje fájt, az agyát mintha dobálták volna. A levegő visított a fülében. Csak legyen már vége. Csapódjon be a kemény földbe, és legyen már vége.

Így az álmaiban.

De amikor elvesztette egyensúlyát, és a mélybe zuhant a hídról, de érzett ilyesmit. Mint egy lassított felvételen, látta maga körül a meredek, sima sziklafalt. A levegő csendesen, puhán ölelte körbe, mint amikor álomba merül a puha takarók között. Lehunyta a szemét, de nem azért, hogy megpróbálja kizárni a külvilágot. Elmerült az őt körülvevő, puha selymességben. Végre csend volt, végre nem kellett menekülnie. Végre tudta, hogy biztonságban van, hogy gondolatai az övék, hogy tökéletesen megbízhat bennük. Nem volt semmi és senki, aki megzavarhatta volna, Nyugodt volt.


2011. márc. 11. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz, bár egy kicsit még döcögős a stílus, de azért nem mondanám rá, hogy sz*r. Viszont van pár hiba benne, ezeket majd nézd át alaposan. Pl.: "De amikor elvesztette egyensúlyát, és a mélybe zuhant a hídról, de érzett ilyesmit." Itt a végén nem értem, hogy jön bele a második "de".

Illetve ezt nem tudom, szándékos-e: "(...) tehetetlenül zuhant a mélység vele." Mármint a végén az, hogy "vele".

2011. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
elírhattam, az "nem érzett ilyesmit", és "a mélység fele zuhant" :) Köszönöm a választ.
2011. márc. 12. 20:40
 3/5 habibi ***** válasza:

szia, nos nekem picit zavaros, őszintén szólva eltévedtem a szórengetegben. (az alsó részben a második bekezdés végén). Viszont egész jók a hasonlatok, "puha selymességben" -ez nagyon tetszik, lehet az én hibám, de nem tudtam magam teljesen beleélni, az első résznél még minden megvolt az átérzés , de kiszakítottál belőle, ez olyan üressé tett. A második részt pedig csak simán elolvastam minden érzelmi hatás nélkül. Valami hiányzik az írásodból, de hiába töröm a buksim, nem bírok rájönni. Egyébként írogass még, gyakorolj, jó lesz ez, csak gyakorolj.

sok sikert kívánok, és bocsi ha bántottalak

2011. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a puha egymás után háromszor szerepelteted, az bizony fölösleges szóismétlés.


habibi: az nem hasonlat, hanem metafora.

2011. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ekeke ***** válasza:

Hmmm... szerintem mint írás kitűnő!!!! Ha a nyelvtani apróságokat nézzük, sok ponton bukik, ba-be-ban-ben is fontos lenne, DE ha az írást, stílust, azaz az érzelmek átvitelét nézzük, nekem beletrafált.



Nem az értelmet kerestem, csak az érzelmet, ami visz. Az volt benne. Ha még az értelme is egész lesz, az a legjobb.

2011. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!