Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írnátok kritikát erről a versről?

Írnátok kritikát erről a versről?

Figyelt kérdés

Fekete szemek


Sötét van, remegek.

A távolban sejlenek

A végtelen hegyek.

Indulnak az emberek,

Én is velük megyek.

S csak fénylenek a fekete szemek…


Szurdokokba hágunk

Naplementét várunk

Holdfelkeltét látunk

S újra útnak vágunk…


Esküket teszek.

Elmondanám neked,

Amit nem lehet,

De a néma kötelek

Síromig követnek.

S csak fénylenek a fekete szemek…


Minden éjjel útra kelünk,

Hosszan menetelük,

Soha nem nevetünk,

Sírokat keresünk…


Érzem, elveszek.

De tudom, lesznek

Fontosabb helyek.

S a rég halott lelkek

Velem egyek lesznek

S könnyeznek a fekete szemek.


2011. márc. 15. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

15, de még tavaly írtam

miért?

2011. márc. 15. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem r.hadtul tetszik. Gratu hozzá!
2011. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha pl. 20 lennél, azt mondanám, hogy ugyan, ne erőltesd az írást. Viszont 15... Így azt mondom, hogy írj jó sokat, gyakorolj, és akkor egyszer akár valamit ezzel is kezdhetsz komolyabban az életben. Kiindulásnak nagyon jó!!

Vannak benne nagyon jó részek, pl. a 2. versszak nagyon tetszik. Különben egy kicsit erőltetettnek tűnik néha a sok bokorrím, amiken amúgy is van mit finomítani. Illetve érzem, hogy szeretnél neki ritmust adni, néha sikerül is, néha viszont kizökken. Az "Elmondanám neked" sor végére meg nem tennék vesszőt. Hacsak nem direkt levegőkapkodósra akartad.


Olvass sokat, írj sokat. Jó úton jársz! Hajrá!


Ja, és fiú vagy vagy lány? :)

2011. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 habibi ***** válasza:
93%
nekem nem nagyon jön be,ami nem jelenti azt,hogy rossz csak olyan erőltetett. Olyan érzésem volt az olvasása közben mintha alsós lennék és egy verset kellene megtanulnom. Nekem bántja a fülemet ez az egyhangú rímképlet, hiányoznak belőle a hasonlatok, a metaforák. Te úgy egyszerűen leírtad ezt a verset, nem hagyod az olvasókat töprengeni a lényegen, nem engeded, h. rájöjjenek, miről is szól ez, mert csak úgy leírod ahogy van, igaz rímbe szeded, de akkor is. Túl egyértelmű, de kezdetnek nem rossz. Gyakorolni kell és jobb lesz, de tarts ki. és bocsi, ha bántottalak , nem volt szándékos
2011. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

lány :)

Utolsónak: nem, nem bántottál :) de azt el tudnád mondani, hogy mi olyan egyértelmű benne? mert másoknak meg az volt a bajuk, hogy nincs semmi értelme :D (szóval csak kiváncsiságból kérdezem)

2011. márc. 15. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Ha másoknak nem tetszik, attól még nem biztos, hogy te írtad meg rosszul.

Lehet, hogy épp más is járt a fejükben, és azért nem egyértelmű nekik, vagy csak más irányból próbálják értelmezni, de zsákutcába jutnak.


Azt mondják, egy közszereplő akkor csinál jól valamit, ha megoszlanak róla a vélemények. Egy versre miért ne lehetne ez igaz?

Egyébként senki nem írt, vagy nem fog olyat írni, ami mindenkinek egyértelmű, de azt hiszem ettől szép ez a műfaj.

Szóval, ne hagyd magad elbizonytalanítani, Csak így tovább. Gratulálok a versedhez.

2011. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!