Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Adott egy ember aki teljesen...

Adott egy ember aki teljesen élethűen rajzol embereket, az ilyen művészeknek kezdetektől ilyen jól ment, vagy nekik is kellett sokat gyakorolni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat rajzolok akvarell-el és sima ceruzával is. Általában tájképeket szoktam amik szerintem nagyon jól mennek, de most elkezdtem embereket is rajzolni. Egész jó emberi arcok, csak az a gond hogy alig-alig hasonlít arra akit rajzolok. Ez majd még kialakul vagy ehhez nincs tehetségem ? Nem akarom az elején feladni, de azért jó lenne tudni, hogy erre születni kell-e ?
2011. márc. 18. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen sok gyakorlás kell!


Egyébként egyszerűbb élő modell helyett pl. fotó alapján rajzolni, gyakorláshoz az is jó.

2011. márc. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A gyakorlástól önmagában ítéletnapig se fogsz élethűen rajzolni. Rossz hírem van: ezt is meg kell tanulni! Vegyél egy művészeti anatómiát, vagy/és iratkozz be egy mesterhez.
2011. márc. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Képről rajzolok, bocsi ezt elfelejtettem odaírni. Általában kedvenc színészeket/színésznőket.
2011. márc. 18. 01:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 18. 01:14
 5/12 anonim ***** válasza:

80/20 szabály


A tehetség kb. 80%, a gyakorlás a 20. Ez nagyjából minden művészeti ágra igaz. A gyakorlás fontos, de önmagában nem tesz profivá

2011. márc. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!Hallottál már a bal agyféltekés rajzolásról?Erre keress rá a neten, van egy nagyon jó könyv 3700 körül van az ára azt hiszem.
2011. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem elég gyakorolni, értened kell, mit csinálsz, ha komolyan akarsz vele foglalkozni, akkor érdemes tanárhoz járni.
2011. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7:42 nem úgy van az.

Edison híres mondása: "A zseni egy százalék tehetség, kilencvenkilenc százalék szorgalom".


sok gyakorlás kell.. a leírtak alpján , úgy érzem az 1% megvan a Kérdezőnél - hiszen azért is rajzol nagyon sokat, mert a tehetség utat akar magának törni.

De tanulni, gyakorolni kell sokat, minden nap.. Kérdező:rajzszakkör van valahol?

élő modell után kell rajzolni, a fotóról rajzolás félrevisz, bár egy ideig jónak tűnik. És kell a mester is, hogy a technikákat elsajátítsd.

Sok erőt, kitartást kívánok hozzá!

2011. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! Igyekszem megfogadni őket. 6évig jártam rajzszakkörre és 8évig képzőművészetre, csak akkoriban sajnos egyáltalán nem szerettem embereket rajzolni, max kezeket szoktam. Nyári szünetig sajnos nem lesz pénzem tanárra. Ilyen típusú könyvek könyvtárba előfordulhatnak ?
2011. márc. 18. 18:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Rajz ABC ( [link] egy régi könyv, biztosan van könyvtárban. Van benne mindenféle, emberes is.


Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.


Az élethű rajzolást ne keverjétek össze a művészi tehetséggel. Az élethű rajzolás inkább "másolás", a művészi már mélyebb ennél számomra, egyéni látásmódot jelent. Remélem, érthető, hogyan értem :)



Másrészt szerintem nem annyira az volt a kérdés, hogy valakinek az élethűrajzolóstudását hány% tudás, tehetség, gyakorlás, szaktanács hozza össze. Hanem, hogy a kezdetektől, a nulláról indulva megy-e az ilyen az ilyen művészeknek.

Attól, hogy az elején valaki nem szuper, ne adja fel. Rengeteg munka kell hozzá, gyakorlás (a mesterek segítsége, a tanulás is ide tartozik).

Ahogy 09:53 válaszban olvasható.


Ha nincs gyakorlás, kitartás, akkor hiába született zseni valaki, semmi nem lesz belőle.

2011. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!