Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Adott egy ember aki teljesen...

Adott egy ember aki teljesen élethűen rajzol embereket, az ilyen művészeknek kezdetektől ilyen jól ment, vagy nekik is kellett sokat gyakorolni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat rajzolok akvarell-el és sima ceruzával is. Általában tájképeket szoktam amik szerintem nagyon jól mennek, de most elkezdtem embereket is rajzolni. Egész jó emberi arcok, csak az a gond hogy alig-alig hasonlít arra akit rajzolok. Ez majd még kialakul vagy ehhez nincs tehetségem ? Nem akarom az elején feladni, de azért jó lenne tudni, hogy erre születni kell-e ?
2011. márc. 18. 00:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Két oldala van az éremnek: egyrészt azért szükséges némi tehetség. Anélkül is meg lehet tanulni rajzolni, csak soha nem lesz igazán szép és jó a munkád.


A másik a gyakorlás, hisz a tehetség is kevés. Ha parlagon hagyod, semmit nem fog fejlődni.


Szóval mindkét dolog nélkülözhetetlen.

2011. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:53


Az ő kommentje mehet márványba, teljesen egyet értek.


Fotóról értelmetlen rajzolni a bal agyféltekés könyv meg csak felületesen tanít meg rajzolni amivel fénymásoló lehetsz csak, művész biztosan nem. Rajzszakkör és sok gyakorlás ami előre visz.

2011. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!