Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a címe annak a könyvnek,...

Mi a címe annak a könyvnek, amit az alábbiakban próbálok felidézni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon kevés tényszerű dolog jut eszembe róla, inkább csak a hangulatára emlékszem, meg hogy a "nap" szó szerepelt a címében. Afrikában, pontosabban Kenyában játszódik, ha emlékeim nem csalnak, tulajdonképpen egy család több generációjának ez életét meséli el, az elején egy orvosnő érkezik Kenyába és létrehoz egy "missziót", ahol gyógyít. Nagyon kis részletek jutnak még eszembe belőle: Dzsomo Kenyatta és harca, kikujuk, és én ebben a könyvben olvastam először a "női körülmetélésről". Olyasmi rémlik még, mintha ezt az egészet egy naplóból olvasná a főszereplő család egy későbbi generációjának a tagja, amikor a repülőn ülve Kenyába tart. Ha még valami eszembe jut róla, kommentben írom.

Nagyon szeretném még egyszer elolvasni, de mivel nem tudom a címét, nem tudom, hogy keressem!


2011. márc. 26. 08:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott eszembe, hogy az orvosnő és a kikujuk "javasasszonya" állandóan szemben álltak egymással, de a végére mintha megtanulták volna tisztelni a másikat.
2011. márc. 26. 08:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Te csacsi, még egy konkrét névre is emlékszel a konyvbol, és mégse talalod!:) Be kell irni a nevet a Google-ba, és kijon!

Wilbur Smith: Harag.

És itt olvashato az egesz a neten:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát nem ez az...

És nem, nem emlékszem konkrét névre a könyvből.

Gondolom, Dzsomo Kenyattára gondolsz (szokták írni Jomo-nak is). Hát ezzel az erővel keress egy könyvet, amiben említik Nelson Mandelát... nyilván sok van. (Kenyatta hasonló jelentőségű politikus volt Kenyában, mint Mandela Dél-Afrikában.)

Nem hiszem, hogy csak én olvastam ezt a könyvet, valaki segítsen! :)

2012. jan. 4. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Tobbmindent beirtam, amire emlékszel, és ugy jott ki, csak ez az egy találat volt.

Sajnálom.

2012. jan. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a próbálkozást, azóta ráakadtam és el is olvastam újra :)

Barbara Wood: Árnyak a napfényben

2012. márc. 31. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!