Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet megtanulni jól...

Hogyan lehet megtanulni jól rajzolni?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnék megtanulni jól rajzolni?

Vagy ez egy veleszületett tehetség?

Régen mondta a rajz tanárom,hogy jól rajzolok,de komolyabb dolgokat egyszerűen nem tudok lerajzolni.

Próbálkozzak,vagy felejtsem el?


2011. márc. 27. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem kell alapból tehetség hozzá, vagyis hogy nem vagy kétbalkezes. Ha a tanárod azt mondta, jól rajzolsz, akkor te nem vagy az:) innentől szerintem már csak gyakorlás kérdése:)
2011. márc. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el, küzdj.A komolyabbakat elősször másold ablaknál vagy azzal a fekete nem jut eszembe milyen papirral, aztán másold simán (egymás mellett a kép meg a lap) és aztán próbálkozz.Sikerülni fog.
2011. márc. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erre jó könyvek, azokból kell az alap vonásokat megtanulni és sokat gyakorolni, gyakorolni.


pl van egy oylan, hogy hogyan rajzoljunk arcokat.


*****


vagy itt van egy blog is


[link]


Az itt bemutatott technikákat próbáld betanulni és minnél többet gyakorolni amíg tökéletesen nem megy aztán ezek majd idővel összemosódnak benned, és kialakul a saját stílusod.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A képregény rajzolásnak is egyedi technikái vannak, minden vonást külön tanulnak meg a rajzolók is és gyakorolnak be.


Mindent meg lehet tanulni idővel és gyakorlással.

2011. márc. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A youtubon is van egy rakás videó, ami hasznos technikákat mutat be.


anime technika:


http://www.youtube.com/watch?v=FiQ3K6nyOek


disney technika:


http://www.youtube.com/watch?v=5JoQgJ7G7H8


művészi technika (ezt lehet le kell lassítanod, hogy rendesen lásd)


http://www.youtube.com/watch?v=jRroe6l0AYg


vagy itt egy másik is ez már lassabb.


http://www.youtube.com/watch?v=Ua2bNzxuSKU



A profik többféle technikát is tudnak.

2011. márc. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Első körben tanulj meg szabályosan alakzatokat rajzolni.


kört, négyzetet, háromszoget, elipszist, párhuzamost, hengert, gömböt stb aztán tanuld meg ezeket egymás mellett is szabályosan rajzolni, vagy egymáson eltolva stb.

2011. márc. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jobb agyféltekés rajzolás. Könyvben le van írva.
2011. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak :)
2011. márc. 27. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Sokan azt mondják,hogy tehetséges vagy mert le tudod rajzolni Mickey egeret,ahogyan hajókázik-biztosan azt is rosszul-.Na de ez nem fika vagy elrettentésképpen hangoztatom most neked.A tehetség egy elkötelezettség,egy érdeklődés,érzésed van a rajzhoz,tovább jutottál azokon a "görcsökön" amit egy "átlag ember" nem gyűr le.Ha tehetséges vagy akkor szeretsz rajzolni. :) Sajnos sok a képzetlen rajztanár(általános iskolában vagy középiskolában-kivéve ahol külön ezzel foglalkoznak-),tehát nem biztos,hogy jól rajzolsz,ne ebben a hitben élj-jól rajzolni,mondjuk egy világhírű festő tud,egy képzett szakember-.Ezt is nem elrettentés képpen mondom,csak mert én is megszívtam,hogy ilyeneket beszéltem-és még ma se tudok rajzolni-.


A kérdésedre válasz:

Ha úgy érzed,valóban tehetséges vagy járj el szakkörökre,menj el művészekhez különórára,hogy fejleszd tudásod-és akkor ha megtanulsz rajzolni nála,lehetsz rajztanár és gyarapíthatod a jó rajztanárokat:)))-.

Vásárolhatsz könyvet is,nézhetsz videókat,de a legjobb egy művészhez eljárni órákra(mondjuk középiskolás előkészítőre,oda általában bárki beülhet ha felnőtt vagy az se ciki,sőt!).

A tanulást kezd a kockológiával,tanulj meg pontosan lerajzolni egy kockát,majd többet(ez beletart vagy 1-2 hónapba tanár nélkül szerintem,mint ahogy majd a többi),aztán a forgás testek,oválisok.Próbáld ki a szenet, tustintát(kínai tust),a fapácot a pasztellt és az aquarellt.Rajzolj csendéletet,tájképet,állatokat.Ami jól esik.Ezután menj el stúdiókba,portrét majd embert rajzolni(először ember,majd fél akt és akt). Ez több év is lehet,talán 5 vagy annál több!De ez már magasiskola ha nem akarsz foglalkozni vele.Ha amiket leírtam betartod-elmész tehát egy olyan szakkörre,rajztanárhoz,aki vállal rajzoktatást és komolyan veszed-,megtanulhatsz rajzolni,de akkor már érdemes szakmát is tanulnod :D


Bocs a regényért,és tényleg vágj bele ha úgy érzed meg akarsz tanulni rajzolni,ez a legcsodálatosabb dolog a világon *.*

Üdv: 15/f [link]

2011. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
mindenképpen próbálkozz kül elfelejted, hogy van hozzá tehetséged
2011. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!