Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tudok megtanulni mangát...

Hogy tudok megtanulni mangát rajzolni?

Figyelt kérdés

könnyen és gyorsan szeretnék rajzolni tanulni

akármien jó nekem csak manga legyen...

talán a legegyszerűbb is jó :D ( pálcika embert már tudok rajzolni :D). köszönöm szépen a jó és értelmes válaszokat, és köszönöm a válaszadóknak is


2011. aug. 25. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha gyors sikert akarsz, akkor tehetségesnek kellett volna születned. :D Ha ez nem így volt, akkor:

Előbb tanulj meg rendesen rajzolni, főleg anatómiát, bár a csendéletek, tárgyrajzok isfontosak egy mangához, a hátteret meg már nem is mondom. Ezeket is gyakorolni kell, nem egy nap, nem kettő, ez tény.

Ha ez már megy és a véredben van, tiszában vagy az emberi mozgások ábrázolásával, tudod, hogy lehet valamit perspektívikusan lerajzolni, akkor áttérhetsz a mangára. Ehhez körülbelül 8millió találattal segít a google is, vannak erről külön könyvek, amiket a legközelebbi alexandrában is beszerezhetsz, illetve tutorialok a YT-on.

Gyors és nem túl meggyőző eredményhez fogj egy mangát, pauszpapírt, és kopírozd át. xD

2011. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nono! A kopírozás sosem hozott jó eredményt, ahhoz nem kell gondolkodni.


Ha másolsz, akkor úgy másolj, hogy előtted a kép, és azt másolod. Ajánlok is egy oldalt, honnan másolj: shuushuu.net

(Csak ha felteszed a rajzod a netre, tüntesd fel, miről is másoltál)


Élőben persze könnyebben meg tudnám mutatni, de így maradnak a tutoriálok.

[link]

Itt bővivel van.

2011. aug. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
nagyon könnyű animét-mangát rajzolni.És szerintem ehez nem kell valami sok anatómia.Mert ugyebár melyik embernek nagyobb a feje mint a teste?Meg az egész fejük szemből áll ki,csak picike szájuk van,orruk meg szinte nincs is.Én innét rajzoltam az első mangámot [link] Lépésről lépésre mutatja meg h hogy rajzold,mondjuk a festést azt nem erőltetik [link] /anime-manga-c173-1.htm Sok szerencsét,tuti sikerülni fog :)
2011. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Előző, tévedsz. Az, aki megtanulja a valós arányokat, sokkal jobb és kevésbé szétesős rajzot fog produkálni. Egy mangás rajznál csak az arányok mások.
2011. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 6.-ra sikerült jól megcsinálnom :)
2011. okt. 25. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A rajzolàs nem egy olyan dolog, amit két nap alatt meg lehet tanulni... Ezt nem lehet gyorsan... Ràadàsul bàrmilyen egyszerűnek tűnnek a mangàk, elég nehezen rajzolhatòk le. Legalàbb is egy kezdőnek. Èn is jòl rajzoltam egyesek szerint, és ùgy döntöttem megtanulok mangàt is rajzni. Az segített a legtöbbet, hogy esténként sok animemesét néztem, főleg Bleachet, és pròbàltam lerajzolni a szereplőket. Először bénàk lettek, de aztàn egyre jobbak, végül mintha a szerkeztőség csinàlta volna. Aztàn egyedieket talâltam ki..:) alSzerintem jò lenne ha te is megpròbàlkoznàl ezzel. :)
2012. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!