Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az hétköznapi emberek (értsd:...

Az hétköznapi emberek (értsd: nem művészek vagy műkedvelők) többsége miért nem értékeli annyira a kissé elvont, a valóságtól elrugaszkodó műveket, nem úgy, mint a csendéleteket, portrékat vagy egyéb ilyen realisztikus műveket?

Figyelt kérdés

(Egyik hobbim a rajzolás. Főként állatportrékat szoktam rajzolni, ami a családomnak és a barátaimnak nagyon tetszenek. Valamelyik nap unalmamban gondoltam megpróbálkozok a festéssel. Mivel tudom, hogy festeni nem tudok annyira jól, megpróbáltam lefesteni azt amit érzek.

A végeredmény nekem tetszett, de mikor megmutattam a családomnak érdekes pillantásokat kaptam csak, és azt a kérdést, hogy "mit ábrázol?" Mikor mondtam, hogy engem, akkor csak ennyit láttam rajtuk; "Mi van ????"

Jó tudom, nem vagyok egy festőművész, de azt nem gondoltam volna, hogy ekkora "csalódottságot okozok".)


Egy mű akkor jó csak, ha egy jó másolatot kapsz a világból, vagy ha egy darabot kapsz a festő "világából"?


2011. ápr. 5. 15:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
36%

"Na most elmondok neked egy örök érvényű igazságot: nem minden művész, akit nem értenek meg.

Valószínűleg sz.r volt amit csináltál. Mellesleg feláll a hátamon a szőr az ilyen posztmodern meg művészi dolgoktól, firka az egész, bárki meg tudja csinálni, csak nincs mindenkinek pofája kiállítani."

"Szerintem kétféle művészet van: öncélú, és a befogadónak szóló.

Előbbinél azt csinálsz, ami neked tetszik, amitől jól érzed magad.

Az utóbbit viszont a közönségnek szánod, tehát úgy kell megcsinálni, hogy értsék. Ha nem értik, akkor nem ők a h.ülyék... Persze vannak olyan festmények is, amik nem rejtenek mélyebb mondanivalót, csak simán szépek, jó rájuk nézni. Ez sem gond. Ami viszont ronda is, és érthetetlen is, az nem művészet."



Ezekről a kortárs festményekről mi a véleményetek?


Zdzislaw Beksinski

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


H.R. Giger

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Jacek Yerka

[link]

[link]

[link]

[link]


Jaroslaw Kukowski

[link]

[link]

[link]



Elvontak, szürreálisak, nem a valóság pontos leképzése a céljuk, valamelyik talán még nem is "szép", de nem is egyszerű, könnyen reprodukálható festék foltok, firkák.

2011. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nos nekem ezeknek a fele sima "scifi-s grafikának" tűnik, amiből millió kering a neten ezeket szeretem. Ezek nem pacák, itt kivehető alakok vannak.

Én az ilyen foltos, kockás, semmitmondó ízékre gondolok, amik olyanok mint az absztrakt képek, csak az okosok mást mondanak rá, szóval nem tudom mik.

2011. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a minimalizmusra gondolsz. Azt én se kedvelem túlságosan.:)

[link]

[link]

2011. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Hát ige. Az első kettő akit linkeltél előzőleg, komolyan egész jó, bár elég sokat maximum metálegyüttes borítóján képzelnék el :D
2011. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Én is pont ilyenekre gondoltam.


Az amúgy érdekes, hogy sok ilyen képnek kicsit negatív, elsőre laikusoknak(magamból indulok ki) félelmet árasztóhatása van. Nem azok a tipikus tavaszi réten ugráló kisnyuszis képek.

2011. ápr. 5. 19:22
 16/25 anonim ***** válasza:

Talán nincs elég fantáziájuk, vagy nincs kedvük elgondolkodni a kép jelentésén.

Én szeretem a másképpen gondolkodókat, és igaz a minimalista képeket én sem mértem, de szeretnék belelátni az alkotó fejébe, hogy vajon mire gondolt amikor ezeket festette. A másik stílus amiket linkeltek pedig nagyon közel álla a szívemhez, olyan szürrealisták mint Dali vagy Szász Endre, de régen is voltak ilyenek, például Bosch.

Szerintem rajzold azt amit szeretnél, és ne törődj mások véleményével.

2011. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

18:4-nek


Én vagyok az, akit idéztél. Megnéztem a képeket, és fenntartom a véleményem: ronda is, értelmetlen is, tehát nem művészet. Számomra ijesztőek voltak és zavarosak. Elismerem, hogy ügyes a készítője, nem mindenki tud ilyeneket csinálni, illetve fantáziadús, szokatlan, de ennyi erőből egy kisgyerek rajzára is rámondhatnánk, hogy művészi alkotás.

Lehet, hogy nem vagyok elég "mély" gondolkodású, de akkor sem szeretem a nagyon elvont dolgokat. Ha valaki közzétesz egy művet, akkor azzal valami célja van, valamit közölni akar. Ez csak akkor lehetséges, ha meg is értik a befogadók. Ez a "rajzolok valami furát, aztán ki-ki értse, ahogy akarja" dolog nekem nem jön be.


Ezzel egyébként sokan nem értenek egyet a környezetemben sem, de nem gond, nem vagyunk egyformák. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, mit szeret.

2011. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
bocsánat, 18:40-nek írtam, lemaradt egy nulla
2011. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

egy festményen a hangulat az, ami meg tud fogni. Hogy ha ránézek, akkor valamiféle olyan vizuális élmény ér, ami egyfajta hangulatot, érzést ad át. Ezt tudom értékelni.


Azt, hogy"jelentése" van, hogy az alkotó szerint mindenféle mély érzések és magvas gondolatok vannak benne elrejtve, azt nem tudom értékelni, az hidegen hagy, hogy ő mi mindent magyarázott bele.

2011. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Én csak annyit mondok, hasonlíthatsz rám... szívesen megismernélek:)
2011. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!