Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy kezdő zenekar mennyi...

Egy kezdő zenekar mennyi gázsit kap/kérhet egy átlagos rock-klubban, és idővel ez hogyan változik? (Tehát pl. ha már 1 évesek és ismertebbek, ha 2 évesek és még ismertebbek, stb. )

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 14:48
 1/9 anonim válasza:
85%
szerintem örülj, hogyha felléphetsz valahol. sok banda el se jut odáig
2011. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha kezdők vagytok, örüljetek, ha beengednek egyáltalán valahova, szal pénzről ne álmodjatok sztem


benne vagyok a témában, nézd, pl SP a nyári koncert-sorozatán egy fellépésért (20 perc) kért 200-300 között), de ez egy propaganda fellépés volt népszerűsítés érdekében, mert meghívásra ennek a duplája, háromszorosa.


na most akik ott voltak, azok mind ingyen voltak, és örültek a lehetségnek egyáltalán, hogy előzenekarként felléphetnek


röviden: sztem semennyit, na de ti tudjátok ... ha netán le vagytok szerződve vagy akármi, akkor elképzelhető

2011. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy akármennyit nem kapunk... de egy viszonylag ismeretlen zenekartól pl. azt hallottam, hogy fejenként 5000 kijön egy koncertből, általában viszont tényleg az van, hogy jó, ha koncertezhetünk egyáltalán. Azért kérdeztem, mert nem vet fel a lóvé, és párezer forintot csak kérhetünk (legalább 1-2 év után) egy koncertért.
2011. ápr. 23. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:

igazad van, sztem 5 ezret kérhettek, ez nem tétel, csak eleve maga a fizetés nehogy kizárt legyen úgy alapból, mert ehhez szoktak, na meg mert találnak olyan zenekart is


amikor én láttam az rock előzenekarokat, hát azok nagyon örültek, hogy egyáltalán ingyen felléphettek, ezért is gondolom, hogy nem igen van fizetős lehetőség

2011. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első néhány évben örüljetek, ha nem még nektek kell fizetni azért, hogy felléphessetek, és ezt komolyan mondom, ilyenről is hallottam.

Ismerősöméknek is van egy zenekaruk eleinte ingyen jártak a helyi egyik látogatottabb rock kocsmába, aztán olyan koncert estekre mentek ugyanebbe a kocsmába, ami belépős volt, így több zenekar is fellépett, de a belépő árát közöttük osztották szét. Ez édes kevés, 1-2 ezer ft-ra jött ki fejenként náluk, de annak is örültek/örülnek. 5 éve zenélnek együtt, egyszer egy falunapra hívták meg őket, azért 35 ezer ft-ot kaptak, de ha ők jelentkeznek valahol, hogy ők fel akarnak x helyen lépni, azért nem kérnek pénzt, sőt... Szerintem ez így is van rendjén, ha ti kéredzkedtek be valahova, akkor örülni kell ha beengednek, ha hívnak, akkor fizessenek! :)

2011. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eleinte örüljetek, ha ti mehettek valahova fellépni. Itt nem az évek számítanak, hanem az, amit tudtok. Lehet egy fél éve zenélő együttes nagyon ütős, ha jó számaik vannak, jó stílusban zenélnek és szeretik őket az emberek.

Ajánlom, hogy induljatok tehetségkutatókon pl Local Heroes, amatőr bandák versenyein ilyesmiken. Legyetek ismertek, legyetek ütősek és akkor majd hívnak titeket pénzért is, jah és a legfontosabb: építsetek kapcsolatokat!

2011. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
mi egy hete alakultunk a bandámmal és már egy sörözőben játszunk heti kétszer (mondjuk ott nincs fizetés csak ingyen iszunk amíg ott vagyunk de nem is várunk semmit, örülünk hogy mehetünk) és holnap lesz az első koncert falunapon, az meg ingyen. utcazenéléssel többet keresünk, de ez egyelőre jó tapasztalatnak. engem is érdekel hogy mennyit lehet elkérni (mármint mennyit nem bunkóság) ha már ismertebbek leszünk.
2013. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nevetséges hogy ilyen 0 tudású playback majmok is megélnek, és ennyi pénzt bezsebelnek, undorító. Megy az agymosás és sok 10-12 évesnek már az is megfelel ha egy ilyen cd-s autotune buzufejű majom vonaglik a szinpadon. Hála isten pesten elkezdték az ilyen események támogatását mérsékelni..
2013. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akinek nem esett volna le az SP nevű díszköcsögre és társaira gondoltam.
2013. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!