Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tetszik a történetem?...

Hogy tetszik a történetem? Kezdő vagyok!

Figyelt kérdés

Elsőéves szerelem

1.fejezet- A kezdetek

Egy 15 éves lány élete nem mindig olyan könnyű, mint ahogy azt a felnőttek látják. Először is új suli, új barátok, új pasik a láthatáron. És az a sok pattanás… kibírhatatlan.

Első napom a suliban: szörnyű, borzasztó, nehéz, de mégis életem egy új szakaszának kezdete:


A TINIKORSZAK


Ahogy reggel beléptem az iskolába, felfordult a gyomrom és az ájulás környékezett. Nagyon izgultam az új osztálytársak és tanárok miatt. Megfogadtam, hogy idén csak a tanulással és a beilleszkedéssel foglalkozom (Najó, legfőképp az utóbbival.)

Nagy nehezen lábaimat a hideg, csillogóan tiszta, kissé még nedves padlón csoszogtatva ballagta végig a folyosón. Kezemben az iskola úgymond „térképe”. Igazából csak a tűz esetén történő kijutást mutatta, de nekem így is sokat segített a termem megtalálásában.

Az első óra bemutatkozással, a második a tanárok bemutatásával történt. Szünetekben csak ültem a helyemen, a sarokban, az ablak mellett. Úgy gondoltam ez lesz a kedvenc helyem, mert gyönyörű kilátásom nyílt egy parkra, ahol szerelmespárok sétálgattak kézen fogva.

A harmadik, negyedik és ötödik óra borzasztóan unalmas volt. Egy fiú mellé ültettek, akit az egész iskola csak „CASANOVA” néven emlegetett. Szerintem patkányfeje volt és az a tipikus nagymenő lehetett. A sejtelmes, kaján mosolya egész nap az arcán ült.

Végül eltelt mellette a nap és kicsöngettek az utolsó óráról. Már mindenki összecsomagolt és ment volna haza, zeneórára, barátokhoz vagy ki ahova akart, de ekkor egy számomra ismeretlen tanárnő robbant be. Valami hirdetnivalója volt. Mindenki körülállta őt, csak én nem és az a fiú…

A tanárnő elmondta, amiért jött és végül mindenki szétszéledt, ő pedig kiakasztott egy lapot a falra. A fiú odament és megnézte, majd lazán kiment a teremből. Engem nem érdekelt, mi van ott, ezért csak kisétáltam onnan. Át a reggelről ismert rideg folyosón és ki a kapun. Az iskola előtt egy udvar volt, amolyan mini veteményeskert. Elmentem a répák, krumplik és saláták mellett (amit mellesleg egy külön kertészcsapat nevelgetett) és kiszabadultam a nyílt utcára. Nagy meglepetésemre várt rám valaki. AZ a FIÚ. Megint a száján ült a saját, megtéveszthetetlen vigyora. Megszólított. Most először hallottam a hangját, nagyon mély és férfias volt, igazán nem illett egy 16 éves fiúhoz.

- Helló! Josh vagyok- és továbbra is mosolygott, de már a szemével is.

- Szia! Én Liza, mit akarsz??- válaszoltam kissé megvető hangsúllyal.

- Én csak- itt kicsit elpirult-… láttad a kiírást? Bál lesz az este.

- És?!?- nem értettem mit akar.

- Tudod… eljöhetnél velem.

- Talán.

Én elfutottam, mert rákvörösre pirultam.



2.fejezet- A bál

A bál a tornateremben volt. Mindenki könnyedén lépkedett a magas sarkújában és csak úgy libbent a sok habos-babos estélyi. Én nem szoktam meg ezeket a ruhákat, így szorongva megálltam a büfének kinevezett asztal mellett. Kerestem a szememmel Josh-t. Nem tudtam, hogy eljön-e, mert nem adtam neki konkrét választ délután. Azt sem tudtam nem hívott-e el egy másik lányt helyettem. Nem különösebben izgatott, amíg meg nem láttam őt a terem másik végén szmokingban és elegáns nyakkendőben, ami látszólag nem volt túl kényelmes.

Ahogy megpillantott felcsillant a szeme és közeledni kezdett. Nem értettem miért kezdett olyan hevesen verni a szívem, hiszem délelőtt a suliban még undorodtam tőle.

Amint odajött és meghajolt, mint valami középkori filmben, kirázott a hideg, majd hirtelen melegem lett és újra fáztam. Megint bennem volt a reggeli érzés: mindjárt elájulok!

Felkért táncolni. Épp egy nagyon romantikus zene szólt. A nagymamám szokta hallgatni. Eddig nem szerettem, de ebben a pillanatban életem legszebb és legodaillőbb zenéje volt.

Lassúztunk. Végig a szemembe nézett, de én inkább a cipőmben gyönyörködtem… Igazat szólva nem akartam, hogy lássa, ahogy elpirulok.

Egész este táncoltunk, csak néha pihentünk egy kicsit. Akkor sem beszélgettünk túl sokat. Engem a „közönség” zavart, őt nem tudom mi.

Már 9 óra volt és a bálnak 10-kor volt vége.

Kimentünk az udvarra, ahol egy kis kivilágított útra tértünk. Sétálgattunk és már-már egyre többet beszélgettünk. Éppp a tavalyi egyiptomi utazásom legviccesebb pillanatánál tartottam, mikor az ujját hirtelen az ajkaimon éreztem, így inkább befogtam. Mélyen a szemembe nézett és közelebb hajolt. Mentolos leheletét az arcomon éreztem. Behunytam a szemem és megkaptam életem legelső, legfinomabb és legjobb CSÓKJÁT.


2011. aug. 4. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát... olvass sokat és gyakorolj még...
2011. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"mikor az ujját hirtelen az ajkaimon éreztem, így inkább befogtam." Eeeez nagyon nem odaillő. :) Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni... A történetből következtetve, elég fiatalnak tűnsz. A téma eléggé sablonos, valamint gyors is. Két fejezet alatt máris lesmárolja a srác a csajt? Persze, lehet rámenős, de ő meg hagyja? Próbálj meg hosszabb leírásokat is belevenni, a szókincset bővíteni és ügyelj arra, hogy nem használj sok tőmondatot. Tudom ajánlani olvasásra az Anna Kareninát, hosszúnak hosszú, de csodálatos és gyönyörű leírások vannak benne, további sok sikert! ;)


16/L

2011. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
:( köszönöm
2011. aug. 4. 12:36
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha a lány élete első csókja volt akkor honnan tudja hogy a legfinomabb és legjobb? :)


Meg kicsit keveredik benne a magyarországi tornateremben diszkó, padokon szalámis kenyér, büfé kipakolva és az amerikai végzős bálik estélyivel és szmokinggal.

2011. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia!nekem tetszik. De számomra az a fura h a srác Josh,a csaj meg Liza. Akkor a csajnak is vmi angolos neve adj:) De egyébként jó lesz:)25l
2011. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A továbbiakban kiderül, hogy Elizabeth az igazi neve :P


Amúgy köszi a kritikákat. :)

2011. aug. 4. 22:53
 7/16 anonim ***** válasza:
Igy oké:)
2011. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyakorolj sokat, jó lesz ez. A legfontosabbak, amiket meg kell tanulnod:

- ne halmozz tőmondatokat

- a nagybetű semmivel sem emeli ki jobban a mondanivalód - engem személy szerint idegesít

- a megjegyzéseket pedig - megjegyzés - formában adagold

És persze az sem ártana, ha kissé jobban részleteznéd a dolgokat. Nekem pl túl gyors volt az egész, a leírásnak nem egy-egy jelzőben kell kimerülnie, igazán írhatnál pl az iskola, vagy a szereplők külsejéről többet. Érd el, hogy a soraid megszólaljanak, hogy az olvasó előtt élni kezdjen a történet.

2011. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Formátlan. Tartalmatlan.
2011. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom!
2011. aug. 5. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!