Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy régebbi fali grafikának...

Ha egy régebbi fali grafikának a hátulján "művészileg ellenőrzött" pecsét van az pontosan mit takar?

Figyelt kérdés
Van egy sorszáma is. Ettől ér valamivel többet egy festmény?
2011. máj. 27. 18:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Elírtam, nem festmény, hanem grafika (rajz) Az az igazság, hogy nem tudom megállapítani a művész aláírásából se hogy kicsoda.
2011. máj. 27. 18:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen az a "fali grafika"? Mármint keretben felakasztható? :) Gondolom nem falra rajzolt, ha van hátulja.


Lehet, hogy valahol zsûrizve lett az alkotás, tehát egy mûvészettörténész, kurátor vagy szakmai zsûri rámondta, hogy "ez mûvészet". Nagyobb kiállításokon, pl. biennálék, ahol többen részt vesznek, szoktak ilyen elôválogatást tartani.

Ha errôl van szó, akkor elvileg ettôl többet ér, de sajna azért csak annyit, amennyiért megveszik.

Esetleg - csak halovány ötlet - kérdezz rá a Magyar Alkotók Egyesületénél (keress rá a honlapjukra, telefon), tudnak-e kezdeni valamit a sorszámmal, vagy tanácsot adhatnak, hová fordulj tovább.

2011. máj. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez fali kép. Kösz a tippet, utánanézek.
2011. máj. 28. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!