Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van értelme folytatnom a...

Van értelme folytatnom a rajzolást/ esetleg festést?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szeptember óta nem igen rajzolok magamtól. Mert nem is érek rá, és mert nem tudom, hogy érdemes-e ebbe időt fektetnem. A télen elég sok képet csináltam megrendelésre, amik szerintem egyre rosszabbak lettek, persze azért tetszett a vevőknek. Ne tudom miért rontottam el őket, talán a határidő miatt, hogy akkor is kellett csinálnom, amikor nem volt hozzá kedvem.

Itt van pár régebbi képem. Szerintem ennél már csak rosszabbul tudok rajzolni. Vagy gyakorlással újra belejövök?

[link]


2011. ápr. 8. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakértő, de nekem nagyon tetszenek, szerintem ne hagyd abba, kár veszni hagyni ezt a tehetséget
2011. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a csendélet cipővel jó, az öreg kutya portréjában van valami! nem egyértelmű a tehetséged. ha ez a maximum, akkor nem érdemes foglalkoznod vele, ha fiatal vagy és fejlődsz még, akkor nagyon is. Azt innen nem tudom eldönteni, h abban igazad van-e, hogy ennél már csak rosszabbakat tudsz és a linkelt alkotások voltak teljesítményed csúcsa. talán nem így van, és a felfelé ívelésben van most egy kis megtorpanás. én folytatnám a helyedben
2011. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Éveket hagytam ki egy időben, és szörnyű volt utána a visszatérés, azt hittem, sosem fog többé huszadannyira sem menni... De bele lehet jönni újra. És ha esetleg az az idő alatt bekövetkezett személyiség-változás miatt a stílusa is más lett az új rajzoknak, nem szabad megijedni és a régihez hasonlítgatni.

Amúgy hogy tehetséges vagy-e... Attól függ, hány éves vagy, és tanultál-e rajzolni, mennyit, hol. Ettől függően vagy "alsó-közepesen" az vagy, vagy nagyon. De adatok nélkül nem lehet megmondani. :)

Viszont akárhogy is legyen, jó érzés látni a rajzaid, és akár csak hobbiszinten is legyen, ne hagyd abba!

2011. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszenek. leszámítva a babásat, az iszonyat hangulatra, stílusra is utálom az olyat, és ha jól gondolom az egyike a nem élvezettel rajzolt képeidnek. A kislányos tetszik, habár a gyereket épp nem látom a képben, olyan furcsa, de tetszik. Viszont a címeid elég csapnivalók. :D
2011. ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor pár adat :-)

17 éves vagyok és magamtól tanultam/ok rajzolni. Pár angol nyelvű rajzkönyvet töltöttem le. 2 éve kezdtem el, de mikor sokat rajzoltam, akkor is max. heti 1 rajzot csináltam.

Szerintem tudnék még fejlődni bőven, de már tényleg más stílusba rajzolok. Nem ilyen aprólékosan, hanem nagy vonalakban, ami nekem nem annyira tetszik. És ha valakinek a saját stílusa nem tetszik, az sok jóra nem számíthat.


A babás és az utána lévő kutyás tényleg megrendelésre készült. És ezek a jobbak. A többit fel se tettem.

Az első kép "Monty", az én kutyám és ezt tényleg úgy csináltam, hogy mindent beleadtam, és akartam csinálni.

A kislányos tudom, hogy elég öregesre sikerült. Bár az eredeti képen is elég karikás volt a szeme. :-) Talán azért is tetszett, mert kicsit olyan meggyötört.

A címek tudom, hogy szörnyűek. Gondoltam arra is, hogy jobb lenne számozni a képeimet, és az lenne a nevük. Minek adjak neki olyan nevet, hogy "Portré", "Kisgyerek" :-), amikor látszik, hogy az van a képen. Belebeszélni meg nem akarok semmit se.

2011. ápr. 8. 23:50
 6/11 anonim ***** válasza:
miért nem tanulod, anyagi okokból v olyan helyen laksz, ahol nincs rá mód? fel tudnál tölteni egyet-kettőt a mostaniakból, amelyek szerinted elnagyoltabbak?
2011. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az adatok fényében a "viszonylag eléggé tehetséges - nagyon jó lenne legalább valami szakkörre járnia" kategóriába sorollak. :) És ne hagyd abba. Valamint én is kíváncsi lennék a mostani, Neked nem tetszőkre. :)
2011. ápr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Amennyiben foglalkoztat annyira, hogy ebben az irányban helyezkedj el, mindenképpen. Egy iskolában sokféle új módszerrel megismertethetnének és az alapoktól tanítanának téged. Ahogy elnézem a tónusozást kéne gyakorolnod elsősorban.

Nekem az iskolában nagyon sokat tanítottak, igaz, csak fél évet jártam oda. Lényegében gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Ha igazán érdekel, az apróbb csínját-bínját akár az internetről is megtanulhatod, én is volt hogy az alapokat ismét átvettem úgy, hogy egyszerre rajzoltam a videóval, a bácsival együtt :D

Én se rajzoltam/festettem egy ideig. Idő kérdése és annyi ötlet jön, annyi érzés amit ki kell adni, hogy megjön az ihlet és hiányozni fog az egész :)

2011. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd abba! Én is ilyen hobbi szinten rajzolok, sosem tanultam, tehát magamtól rajzolgatok itthon, általában grafikákat, mert szeretem az aprólékos rajzokat. Látszik a rajzokon, hogy nagyon jól rajzolsz. Nekem pl. a Monty és a Kisgyerek tetszik a legjobban, ez utóbbi például azért, mert látszik, hogy sokat kellett dolgozni vele, a ruhájával, arcával stb. Szerintem ha sokat gyakorolsz, akkor fejlődsz még. Én például tavaly év elején kezdtem el úgy igazából rajzolni, mert akkor jött be tantárgyként a rajzóra és a tanárom az ált. iskolás tanárom lett és meg akartam mutatni, hogy tudok rajzolni. És közben tényleg rájöttem, hogy nem vagyok béna és szeretek rajzolni, pályázatokon is indultam és ebben a 2 év alatt nagyon sokat fejlődtem. 18/L
2011. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok választ.

A helyi képzőművészetibe szeretnék majd menni, ahol nem csak a rajzot tanítanák, hanem rengeteg más képző és ipar művészeti technikát. És ez nem is olyan nehéz suli, hogy ne lehessen bekerülni érettségi után is, de ugye van rajzfelvételi.

És azért is szeretnék ide menni, mert több dologgal foglalkoznánk. Ami fontos nekem, mert a rajzolást azóta hagytam abba, amióta ékszereket csinálok. Itt van fent pár, illetve az információ alatti oldalon a többit is láthatjátok: [link]

A rajzolás előtt papírmaketteket csináltam, azelőtt köveket festettem, a többire most nem emlékszek. A lényeg, hogy mindig csinálok valamit, de most elkezdett hiányozni a rajzolás.

A szüleim nem fizetnék a rajztanárt, nekem nincs rá pénzem. Járok az iskolába szakköre. Ott néha rajzolunk, és onnan látom, hogy változott a stílusom. A Tanárnő szerint "lendületesebb" lett. Szerintem egyszerűen rosszabb. Képet sajnos nem tudok mutatni. Persze az is lehet benn, hogy ott max. 2 óra van egy rajzra, ezeket pedig legalább 10 óráig csinálom itthon. De most megpróbálkozok újra itthon.

Majd felteszem azt ide.

2011. ápr. 9. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!