Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van tehetségem a...

Szerintetek van tehetségem a rajzoláshoz? (RAJZ LENNT)

Figyelt kérdés

Szeretek rajzolni.Inkább ruhákat tervezni.Ezt is én terveztem ami rajta van.


[link]


2011. jún. 22. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon szép oroszlánt rajzoltál! :D
2011. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
84%
van tehetséged
2011. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
a rajz annyira nem rossz, bár még lenne min dolgozni... bár a témaválasztás egészen egyedi, mégis ez a hulla miért nyalogat egy botra tűzött követ?
2011. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért.:D mert eleinte pirosra akartam a rajzot a ruha meg a virágok miatt,és mivel a csaj ruháján virágok vannak odarajzoltam egy RÓZSÁT:D is.:) Az meg hogy hulla feje van az egy más tészta.:D Majd még dolgozok rajta.:))
2011. jún. 22. 10:00
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

A nagy átlagnál jobban rajzolsz, de mondjuk attól függ. Hány éves vagy?


A rajzról: a hölgy feje akkora mint egy tictac a testéhez képest,bár a test egész arányos, egy ilyen alkatú nőnek szerintem ennél vastagabb karjának kéne lenni.A rózsának is jó hosszú a szára, tán Ecuadorból származik?Ott nőnek ilyen hosszú szárú rózsák...És amit szerintem te is látsz, hogy az arc elég kidolgozatlan,főleg a szemek nem sikerültek túl jól.


Összességében nem rossz, de van még mit csiszolnod a dolgon.

2011. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem ártana ráfeküdni az anatómiára. Ruhát nem lehet anélkül tervezni, hogy emberalakot ne tudnál.

Kicsi a feje és bazi nagyok a szemei. És ezt most vedd építő kritikának, a rajz nem jó, a póz és az ötlet igen. Rajzolj többet, gyakorolj!

2011. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 habibi ***** válasza:
91%

hát szerintem nem valami remekmű, a fej a testhez képest igen kicsike, úgy ahogy az előttem író fogalmazott- tictac cukorka (meghaltam rajta XDDDD), az arca mellett a kezei sincsenek szépen kidolgozva, a ruháján azok a virágok eléggé csúnyák (lehetnél precízebb), engem zavar az is, hogy a rózsa majdnem nagyobb mint a feje és hát a szára...

de ez csak építő kritika, szerintem rajzolgass emberi csontvázakat, koponyákat, és aztán könnyebb lesz, és figyeld az embereket amikor leállnak, hogy hogyan helyezkednek el a végtagjaik, pl. a kezükből mennyit látni, hogy esik a fény, az árnyék...

2011. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Arra én is kíváncsi lennék, hogy hány éves vagy; úgy könnyebb lenne meghatározni, úgy mégis.


Szerintem egyáltalán nem rossz a rajz, viszont az arányokat bizony csak sulykolással lehet magadba erőszakolni. Láttam, hogy az előttem állók azt javasolták, hogy főleg csontvázakat rajzolj.

Szerintem viszont kezdd a legelején, ha ténylegesen jól akarsz rajzolni.


A rajzoktatást a kockológiával szokták kezdeni. Jóformán csak szerkezetesrajzok - tudom-tudom, rémesen unalmas ez a része, de nagyon hasznos. Könnyebben érzékeled a perspektívát, precízebbé tesz.

Ez nagyon jó alap.

Mellette próbálkozz a krokikkal: figyelj meg embereket, és nagyon gyorsan, épp csak pár vonással rajzold le a mozdulatukat. Nem kell ezért modellt kérni, elég, ha például egy családtagodat skicceled ahogyan például tévét néz.


A ruhatervezéshez kanyarodva: olvass sokat a drapériatanulmányokról, próbálj lerajzolni teszem azt egy törölközőt, ahogy a fogasra akasztod. Itt jó tanácsként mondom, hogy főleg az irányokat, az anyagszerűséget és a feszességet egyeztesd. (Ne egyszerre próbálj mindent, itt is először csak a szerkezetet figyeld.)

Tónusozást megint úgy gondolom, elég könnyen tudsz tanulni, ha olvasol róla, vagy rajzokat nézel közelebbről. (Itt is jó tanács, hogy igyekezz, hogy ne maszatolj, inkább vonalakkal árnyékolj, és lehetőleg ne sokszor tedd a kezed a grafitos/szenes stb. részre, mert így is nagyon könnyen elmaszatolódik.)


Ami fontos még a ruháknál, az a színérzék (sajnos ez a kép nem színes, ezért véleményt nem tudok mondani etéren), de ez nem igazán tanulható; főként úgy tudod "tesztelni magad", ha festessz. Egész egyszerű, csak fogj egy ruhaanyagot (inkább csak egyszínűt ajánlok elsőre, de ezt már egyén válogatja) és igyekezz úgy kikeverni a színeket, ahogyan látod a színeket. Kicsit ugyan becsapós ez a terület: a tükröződések mindenütt ottvannak, ezért ide nagyon sok tapasztalat kell és érzék.


Persze ez az egész amit itt leírtam, kreativitás, ötletek és kézügyesség nélkül nem igazán működőképes.

Sok sikert és kitartó gyakorlást! :)

2011. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
van tehetséged, szépen rajzolsz.
2011. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az attól függ hány éves vagy.Ha 13 nem múltál még el és nem átmásoltad,hanem csak másoltad akkor igen.

Művészeti iskolába járok 17L

2011. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!