Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ilyen rajztudással...

Szerintetek ilyen rajztudással érdemes valamit kezdeni? Vagy maradjon meg hobbinak? (kép)

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 24. 11:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon, mivel gondolom portré kéne, abból meg összesen rajzoltam vagy 6-ot életemben, és nem tudom, hogy mennyire hasonlítana. Más egyebet szívesen rajzolok:)
2011. jún. 24. 14:21
 12/22 anonim válasza:
0%

Nagyon szépek a rajzok, de szerintem csak hobbynak kéne megtartanod a rajzolást.

Aki ezt hivatásszerűen akarja űzni, már 8-9 évesen elkezdi tanulni a rajzolást/festést.

Nézd meg egyszer a kisképző kiállítását (Képző- és iparművészeti szakközépiskola), az ottani tanulók, már 14-15 éves korukban olyanokat alkotnak h eláll a szavad. Közülük kerülnek ki azok akik majd tényleg meg tudnak élni a művészetből.


De a rajzolás nagyon jó hobby, rengeteg örömöt ad, szóval csak így tovább!

2011. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:32


Miért Van Gogh vagy Csontváry mikor kezdett el festeni?

És hova jutott el?


Egyáltalán nem ezen múlik!!!

2011. jún. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szépek a rajzaid.

Persze fényképről rajzolni egész más.

De azért abban igazán ügyes vagy. Az tény.


A vitához meg. Tény a tehetség utat talál. Bár az is tény egyre nehezebb későn kezdni a nagy számok és elvárások miatt. És az még komolyabb, hogy azért sokan nem posztumusz megbecsültsége vágynak.


Igazán jó szívű lehetsz, ha a mentőtiszti szakmát választottad hívatásodnak.

2011. jún. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Jézusom:O Szeretnék én is ilyen ügyesen rajzolni!:O Nagyon szép képek,rettentően ügyes vagy!Ehhez csak gratulálni tudok,és csak így tovább!;)
2011. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Gyönyörűek, gratula. Szerintem meg ne csak hobbyként fogd fel a rajzot, annál jóval tehetségesebb vagy :)
2011. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ne add fel, ha arról álmodsz, hogy hivatásszerűen csináld. Valami mást tanulni még emellett azért érdemes, mert nem biztos, hogy meg is tudsz élni belőle. Jó, ha van egy mankód.


Amúgy pedig úgy vélem, nem attól függ, hogy "jó" vagy-e eléggé, hogy a technikát 8-9 éves korodtól tanuld egy olyan helyen, ahova bekerülni is egy halom pénz és egy nagy adag protekció. Hülye esélyegyenlőtlenség...


Amit még tanácsolok neked: ne csupán másolj le egy-egy szeletkéjét a valóságnak. Alkoss újat. Rajzold le az érzéseidet. Alkoss úgy, hogy aki ránéz, tudja, lássa, érezze, hogy az a kép jelent valamit, valami többet, mint amit a szem lát. Pl gyönyörű a lófej kép, amit rajzoltál, de semmi több, csak egy ló feje. Ha rajzolsz, mondj el vele valami többet is. Akkor már művész vagy, és ha ezt tovább folytatod, semmi sem állít meg attól, hogy legyenek szép sikereid is.


A lényeg, ne hasonlítsd magad a "hivatásos" művészekhez, légy igen büszke arra a képességre, amit ösztönösen kaptál te egyszemélyben. És ne állj meg a rajzolással!

2011. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Vree ***** válasza:

Már elnézést, de ez nem az ifjúzseniségen múlik. Ha jó a rajzkészséged, azt elég sok helyen tudod kamatoztatni, nem az életkor a kérdés.


Egyébként nem tudom mennyire tartozik ide, de van olyan szakma is, hogy orvosi illusztrátor. (Aki a tankönyvekbe, a gyógyszerreklámokba meg a várótermi tájékoztatókba az illusztrációkat csinálja.) Lehet hogy érdemes lenne érdeklődni. Úgy tudom, hogy kis szakma, de pont ezért hiányszakma is.

2011. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szépen rajzolsz de, ez nem olyan egyszerű szakma ha ezzel akarsz foglalkozni sok kritikát fogsz kapni jogosan és nem könnyű kitűnni a többi közül. szerintem csak akkor dönts e mellett ha tényleg nagyon szeretnéd egyébként nem leszel elég kitartó és csak fölösleges energia és csalódás lesz a vége. Neked kell dönteni hogy vállalod-e.
2011. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor erdemes, ha nagyon szereted csinalni, es oromot ad. Azt is gondold el, hogy mennyire tetszik a maganyosn üldögéléssel járó munka. Én rengeteget rajzoltam gyerekkoromban (jól!), de egy ido utan nem adott oromot, és nagyon igenylem a futkosos, sok emberi interakciós életmodot, szoval megőrülnék, ha a rajzolas volna a hivatasom.:)
2011. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!