Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyenek a rajzaim? Vélemények...

Milyenek a rajzaim? Vélemények? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


azért vannak áthúzva, mert csak próbálkoztam, majd pedig "nem jó"-nak ítéltem őket, és ki akartam dobni őket.


Van értelme foglalkoznom vele tovább, nem csak a saját szórakozásomra? (persze nem festő akarok lenni, csak akár olyasmit érdemes-e, amihez kell egy kis rajztudás?) Eddig utoljára kicsi koromban alsó tagozatban rajzolgattam, szóval ezek csak próbálkozások...


2011. jún. 25. 12:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jók. És amit észrevettem nálad, pl az 1. rajznál leginkább, hogy jó lett ugyan de nincsenek kidolgozva rendesen. De a rajztudásod fejleszthető. Gyakorolj sokat. Nézz net-en szét ilyen beállításos rajzokat vagy akármilyet nézd meg hogy vannak tónusozva, a vonalakat stb.. És gyakorolj nagyon sokat. Esetleg azt is csinálhatod, hogy próbálod a képről lemásolni azt amit látsz. Nem indigóval, hanem magadtól másolod le. Nálam ez bevált.
2011. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
azt még tényleg gyakorolni kell, hogy hogyan vidd át papírra amit térben látsz. Úgy látom, nem nagyon figyelsz a formákra.. próbáld nézni a szögeket és az arányokat, pl egy ceruzával méregesd a szemed előtt, mielőtt lerajzolnád. Amúgy a tónusok egész jók
2011. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

túl sok a satír, a perspektíva sem az igazi.

ha ezzel akarsz foglalkozni,akkor járj el tanárhoz először,hogy az alapokat megtanuld.

(bocsi,nem akartalak elkeseríteni)

2011. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Jó,nagyon jó gratulálok,na.

Gondolom ezt vártad.

2011. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tényleg rossz a perspektíva, ferdék a tárgyak (torzak, aránytalanok), rossz az árnyékolás is, a 2. pedig iszonyatosan elnagyolt.

Ha sok időt fordítasz rá persze foglalkozhatsz vele, de jobban meg kell nézned, hogy mi a valóság, és mi az, ami a papírodon szerepel - és igen, ha rajzos dologgal akarsz foglalkozni, akkor rajztanár sürgősen. Láttam már nálad reménytelenebb esetet is azért. Szerintem átlagembertől olyan középmezőny.

2011. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én már régóta komolyan foglalkozom rajzolással festészettel, de még soha senkit nem láttam aki áthúzta volna a képeit.Igaz egy időben én is elégettem, de hogy áthúzod ez igen szokatlan. Szerintem fejlődőképes vagy és mindenképpen tovább kell próbálnod!
2011. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
szerintem nem kéne a rajzolásban mindig a kereseti lehetőséget keresni. ne csendéletet rajzolj mert az unalmas szar. rajzold le kedvenc színészeidet, szép tájakat, amihez éppen kedved van és fejlődni fogsz. én ezt csinálom. aztán ha valakinek tetszenek a műveim azt mondja szép. magadért rajzolj. úgyis a legszebb része az amikor csinálod. a többi már mazsola.
2011. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Valós dolgokról készültek?

Amúgy nem értek egyet az előttem szólóval,mert nagyon sokat lehet belőlük tanulni az elején. A lényeg az,hogy inkább egy kis részt csinálj az egészből,de azt jól figyeld meg .

Ne automatikusan rakd oda az árnyékot,mert kb úgy van. Mindig ellenőrizd vissza..

2011. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 LadyMissStella válasza:
Jól figyelj: soha ne húzz át egy rajzot sem. Bármilyen rosszul is sikerül,tartsd meg,és max átrajzolod absztraktba. Én is így teszek mindig,és megéri! Mondjuk ezt még mindig átrajzolhatod,én látok benne fantáziát. Szerintem próbálkozz meg vele,a végén még kiderül,hogy megy neked :)
2011. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!