Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vannak értelmiségi, elit...

Vannak értelmiségi, elit cigányok? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 09:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

természetesen vannak.


például a zeneakadémián.

2011. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%

Azért más az, ha tud hegedűlni és az is más, ha a filozófia professzora...


Szóval szerintem a zenések nem tartoznak bele az értelmiségbe.

2011. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindenki ért a zenéhez és nem mindenkinek jó a füle hozzá. Nekik kimondottan és átlagon felülien jó. Neked meg nem hiszem.
2011. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

A zenész-cigány nem értelmiségi, viszont elit, lenézi a bugrisokat, és jól teszi.

Sajnos csak 1-2 ezrelék normális van a cigányok között.

2011. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%
Sok normális van csak tudod több magyart láttam kötekedni mint cigányt. Ráadásúl én is fehér vagyok és belémálltak a magyarok de adtam nekik :) Ennyi. Amugy meg a magyarok a rasszisták.
2011. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

van. pl Daróczi Dávid is az volt. nagyon elenyésző a számuk, de őket tisztelem, hogy nem ragadtak le a lopásnál és a primitív viselkedésnél.

a muzsikus cigányok is felsőbb kaszt, tőlük sem tartok annyira mint a suttyó fajtától.

2011. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

9:53 vagyok, valaki elárulná, miért is lettem lepontozva?


Az egy dolog, hogy valóban nem ért mindenki a zenéhez (mondjuk én speciel pont értek, nem tudom, mire alapozzák azt, hogy nem), de valljuk be, nem kell hozzá nagy lexikális tudás... Attól, hogy valaki szépen zongorázik, énekel, hegedűl még lehet analfabéta.

Oké, elitbe beletartozhat egy zenész, na de értelmiség? Na ne...

Maximum, hogyha diplomája is van róla. De mint tudjuk, diplomás hülyéből is van rengeteg.

2011. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:36


Szerintem nem vagyunk azok. Más az a dolog amikor valakit a bőrszíne alapján ítélünk el és más az amikor a viselkedése alapján. Ergo, nem vagyunk rasszisták (persze nyilván van olyan Magyar aki rasszista de az más tészta).

2011. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

"Azért más az, ha tud hegedűlni és az is más, ha a filozófia professzora...


Szóval szerintem a zenések nem tartoznak bele az értelmiségbe."


Én azért pontoztalak le, mert hülyeséget írtál. Valóban más, ha tud hegedűlni és az is más, ha a filozófia professzora, de akkor azt is mondhatnánk, ha mozarti zenei tudása van és más, ha két sör mellett tud filozofálni.

Remélem érted, hol hibás az összehasonlításod.

2011. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
32%

A kocsmában /\

/__\

|II|

2011. jún. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!