Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi okozza a cigányok tipikus...

Mi okozza a cigányok tipikus viselkedését? Ők miért mások, mint mi? Mert az kétségtelen, hogy mások.

Figyelt kérdés
genetika, hagyomány, vagy mi?
2011. okt. 29. 02:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
inkább genetika.
2011. okt. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Tom Benko ***** válasza:
69%
Attól függ, mit értesz tipikus viselkedés alatt. Egy ember viselkedését ugyanis leginkább a környezeti és neveltetési hatások szabják meg.
2011. okt. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
õk saját törzsi szabályaik szerint élnek. és arra nevelik a gyerekeket is. mi magyarok 'parasztok' vagyunk az ő szóhasználatukban, és a lopás nem bün az ő értékrendjük szerint :-( amig a nevelés nem változik meg, mások maradnak :-(
2011. okt. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek a nevelési szokásokkal, plusz a r.ohadt nagy adag tesztoszteron amitől agresszív mind a nők(attól szőrősek) mind a férfiak.
2011. okt. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%

Az utolsó nem igaz.

A cigányok vándorló életet folytattak. Nagyon összetartók. Mindig is szegény sorban éltek,és lenézték őket. A hagyományos foglalkozásaik (vályogvetés,teknővájás,kazánkovács stb.) megszűntek.

Régen egy közösségben éltek, a vajda vezetése alatt.

Külön iskoláik voltak. Ezeket mind megszüntették. A Kádár-rendszerben még mind dolgoztak,ma már nekik sincs munkájuk. Régen csak akkor loptak,ha nem volt mit enniük.

Ma viszont sokszor a kényszer viszi rá őket.

Azon pedig ne csodálkozzon senki,hogy a magyarokat nem szeretik! A magyarok között sok a rasszista,aki nem az embert,hanem a fajt nézi és gyűlöletre uszít ellenük. A gyűlölet pedig gyűlöletet szül.

2011. okt. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja magyarok között sok rasszista mert általánosítanak, ahogy ők is.....
2011. okt. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 kriszti78dk ***** válasza:
79%
Sajnos belém is kötöttek már minden előzmény nélkül.A vérükben van.
2011. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Neveltetés és a körülmények (ha ez nevezhetjük hagyománynak...).

Legalábbis nekem nehezemre esik elhinni, hogy valaki genetikusan antiszociális és erőszakos.

2011. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Főként a kulturális különbségekre vezethető vissza a probléma gyökere, jelen esetünkben egy hagyományos közép európai kultúra találkozik a roma kultúrával, ami számos területen eltérést mutat. Eltérő normák, értékrendek találkoznak és ezek feszültséget szülnek. Én a kulturális relativizmusban hiszek, de azért még mindig azt mondom, hogy egy egyénnek addig tart a szabadsága, míg azzal nem sérti más szabadságát minden tekintetben, és ide tartozik a magántulajdonhoz való jog és annak sérthetetlensége úgy látszik vannak olyan emberek, akik ezt nem tartják tiszteletben és olyanok is, akik azt hangoztatják, hogy "én" vagyok a hibás, hogy van magántulajdonom és az megsérthető azáltal, hogy nyugodtan akár erőszakkal is el lehet venni tőlem akár fényes nappal az utcán(megtörtént már), legyen az bármilyen nemzetiségű vagy etnikumú, mert azt szabad, de ez ellen nem emelhetem fel a hangom, mert akkor "rasszista" vagyok, akkor szerintem jogosan kérdem, hogy hol itt az igazság?
2011. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

nem tudom van-e még egy olyan nép, akik ilyen szinten nem tartják tiszteletben a magántulajdont...


egyetértek, hogy a gyűlölet nem vezet jóra...csak próbálom megérteni, hogy mi miért van így, mert ez így nem jó, az 100

2011. okt. 29. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!