Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyha írok egy könyvet, amit...

Hogyha írok egy könyvet, amit túlnyomórészt Egyesszám/3-ban, tehát gyakorlatilag mesélő szerepben írok, nem "szabálytalan" vagy nem néz ki hülyén, hogyha Egy ideig átváltok Egyesszám/1-be?

Figyelt kérdés
Fontos lenne a gyors válasz, előre megköszönöm :)
2011. júl. 1. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de megoldanám, hogy elkülönüljön az a rész valahogy.

Mondjuk: dőltbetűvel, beljebb húzva a monológszerű szöveg.

És akkor, következetesen, ha átváltasz mesélőből monológba, mindig olyan formai megkülönböztetéssel jelezném. Hm?

2011. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szabálytalan? :D Hol van bármilyen szabály?
2011. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vagy az külön fejezet - ha van ilyen a műben
2011. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, segítettek nekem :) A szabály alatt igazából nem konkrát szabályt értettem, ezt nem fogalmaztam emg jól, hanem inkább "szokás". nem is tudom mi rá a legmegfelelőbb szó :)
2011. júl. 1. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért akarod azt a részt E/1-ben írni?

Valaki meséli azt a részletet? Vagy egy levél?

Mert ilyen esetben semmi probléma nincs vele. Csak egyértelmű felvezetés kell hozzá, hogy világos legyen, hogy ezt most valaki meséli, vagy ez egy levél szövege, aztán egyértelműen kell jelölni, hogy itt a vége az elbeszélésnek, vagy a levélnek. Ehhez az egyik módszer a már fentebb említett eltérő jelölés. Pl. dőlt betű, vagy sorbehúzás.

2011. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ha alkotó tevékenységet akarsz - sikeresen - folytatni, akkor magasról tegyél a szokásokra, mert úgy soha nem fogsz tudni kiemelkedni a középszerből. Igazán csak az lesz sikeres, aki bízik annyira magában, hogy áthágja ezeket a "szabályokat". Tehát bízz magadban és úgy csináld, ahogy jónak látod. Ha még soha senki nem csinálta úgy, annál jobb!
2011. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam már erre is, csak nem voltam biztos benne, hogy jó ötlet saját érzésből írni. De tényleg, így sokkal lendületesebben, kreatívabban megy az alkotás. Egyébként egy Sci-fi könyvről van szó, már régen elhatároztam, hogy írni fogok egyet, ezt a nyarat pontosan alkalmasnak találtam arra, hogy nekiálljak :)
2011. júl. 2. 01:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy 2 szemszögből mutatom be a cselekményt. Van egy aktív szemszög, a főszereplő lány szemszöge, mivel az ő bőrébe jobban bele tudom élni magam, mert haosnló a habitusunk, így az ő részét E/1-ben írom, míg a másik főhős passzív, az ő oldaláról nem annyira direkt a történet bemutatása, mivel a személyisége nem "alkalmas" arra, hogy mesélő szerepet kapjon.
2011. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!