Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Alföldi Róbert miért doborítja...

Alföldi Róbert miért doborítja ki minden rendezett darabjában a perverzséget és homoszexualitást?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 10:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

"Kíváncsi lennék,innen is hányan ültek be a Nemzetibe megnézni akár az Ármány és szerelmet,Bánk bánt,János Vitézt,vagy bármit,amit rendezett...persze sokkal könnyebb elhinni,amit mások mondanak,ahelyett,hogy a saját szemével megbizonyosodjon róla az ember,hogy mi is van.Az embernek azért van az agya,hogy gondolkodjon,nem pedig arra,hogy mások ökörségekkel teletömjék.Akinek meg nem tetszik,nézze inkább az igazán "színvonalas" Alekoszt

"



Igaz. Tudjátok, Alföldi darabjai 3, 3 és 1/4 órásak. Fárasztó lenne végignézni, mielőtt dumáltok, mi?

2012. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Ajánlom mindenkinek a Nemzeti Színház összes darabját, különösen azokat melyeket a Robi rendezett. Nagy kedvenceim Az ember tragédiája, Tartuffe és a Hamlet. Azt hiszem az sokat elárul, hogy telt házzal mennek az előadások.
2012. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
86%
Figyelj, én színházrajongóként azt mondom, hogy inkább a Jobbiknak adok igazat és menjen onnan a fenébe. Nekem azért fontosak a klasszikus művek, mert azokhoz asszociálok egyfajta üzenetet. Ha például beülök a János vitézre, azért ülök be, mert egy olyan történetet szeretnék látni, ahol a szerelméért küzdő jó, ám szegény mesehős végül sok megpróbáltatás után elnyeri a jutalmát és boldog lesz, nem pedig olyat, ahol Tündérország egy strichelő prostikkal teli metrómegálló, a végén pedig mindenki kiábrándult és boldogtalan. Engem ezzel mint nézőt nagyon megsértett. Oké, nem azt mondom, hogy a mai viszonyokat nem lehet társadalmunk tükre a művészet. Sőt, ez igazán fontos feladata. Rendezzen erről Robi nyugodtan, ha úgy érzi, meg is nézném szívesen, kritizálja nyugodtan és őszintén a XXI. századi viszonyokat, de ne János vitéz címen tegye már akkor. Azt nem ezért írta Petőfi. Ha mást nem, legalább az üzenetüket illene érintetlenül hagyni a klasszikus daraboknak. Azért klasszikusak. Ha mást akar mondani és a saját korát akarja bemutatni, akkor írjon új műveket, ahogyan azt a klasszikus darabok szerzői is tették a maguk idejében. A másik amit láttam tőle az Az ember tragédiája. Ott tökéletesen visszaadta a mű üzenetét és szellemiségét, tisztelettel nyúlt hozzá, tetszett is nagyon. Az az egy valóban csak széljobbos hangulatkeltés volt, de nekem a János vitéz már bőven elég volt ahhoz, hogy ne kedveljem a rendezéseit. Meg a többi is elég botrányos, úgy hallottam, de mivel azokat nem láttam, ezért nem szeretnék róla véleményt formálni. Tudna ő normálisan dolgozni, csak nem akar. Ha meg nem akar, akkor menjen a Nemzeti éléről.
2012. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Kedves kommentelők! Szerintem senki ne üljön be egy darabjára sem Alföldinek, mert botrányos amit művelt bizonyos esetekben, és a belsejében nem változott meg ugyanolyan romlott, mint volt.
2017. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

NEM SZÉP DOLOG ALFÖLDITŐL, HOGY AZ EMBEREK LEGROMLOTTABBB ÉS LEGALJASABB RÉSZÉRE ÉPÍTI A MŰVÉSZETÉT. ÉS EBBŐL SZEDI BE A PÉNZT. AZ RTL IS SOK PL.: VALÓ VILÁG ILYENRE ÉPÍT.

EZT NEM KÉNE TÁPLÁLNI.

2017. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"

"egy jó rendező klasszikus rendezése is jó. egy gyenge rendező operál mindenáron botrányos elemekkel."



Látod? nő létére több esze van mint neked!"


Nő létére... mekkora egy segg vagy.

2020. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!